Denizli’de aynalı sazan üretimi

Denizli Beyağaç’ta bir girişimci, iki dönümlük verimli tarım arazisini havuza çevirip, içerisinde 100 bin aynalı sazan üretimine başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli Beyağaç’ta bir girişimci, iki dönümlük verimli tarım arazisini havuza çevirip, içerisinde 100 bin aynalı sazan üretimine başladı. Yıllarca İsveç’te yaşadıktan sonra memleketi Denizli’nin Beyağaç ilçesine bağlı Eşenler Mahallesi’nde gelen 40 yaşındaki Özgür Dabanlı, iki dönümlük verimli tarım arazisini havuza çevirdi. Havuzu suyla dolduran Dabanlı, çocuk hayali olan aynalı sazan üretimine başladı. Geçen yıl tarladaki havuzuna 100 bin aynalı sazan bırakan Dabanlı, her gün besleme yaptığı balıklarını gelecek yıl iki şer kilograma çıktığında satışına başlayacağını söyledi. İç Anadolu Bölgesine gönderilecek aynalı sazanların bir bölümü ihracata da gideceğini belirten Dabanlı, bölgenin amatör balıkçılığa da açılacağına dikkat çekti.

SPORTİF BALIKÇILIK

Beyağaç ilçesinde ve çevre ilçelerde ilk kez tarlada balık üretiminin kendisinin başlattığını hatırlatan Özgür Dabanlı, “İki dönümlük verimli tarlayı havuza çevirdim. Balık tarlası yaptım. Zamanla daha da iyi yapacağım, büyüteceğiz buraları. Belki ileriki zamanda bölgede sportif balıkçılıkta düşünüyoruz. Olta balıkçılığı. Bu havuzumuza yüz bin aynalı sazan yavrusu bıraktım. Balıkçılık hobisi olanlara iyi bir hizmet vermeye çalışacağız. Balıklar büyüdüğünde yaklaşık iki kilogramağırlığına ulaştığında İç Anadolu piyasasına da göndereceğiz” dedi.

İHA

Denizli’de aynalı sazan üretimi

Yorumlar kapalı.