DEÜ rektör Yardımcısı Tanarslan: Demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Murat Tanarslan, İzmir Valiliği tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kadifekale Hava Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören programında, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve edilen duaların ardından şehitlerin kabirleri ziyaret edildi ve protokol üyeleri tarafından karanfil bırakıldı.

Türkiye’nin dört bir köşesinde 15 Temmuz kahramanı olan şehit ve gazilerin anıldığını hatırlatan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Murat Tanarslan, “Cumhuriyet tarihimizin en karanlık gecelerinden biri olan 15 Temmuz’u şehadetleriyle aydınlatan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Demokrasimiz uğruna hayatlarını ortaya koyan şehitlerimize minnettar olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Gazilerimize ise sağlıklı ömürler diliyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun” dedi.

DEÜ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında bugün İzmir Körfezi’nde, Denizcilik Fakültesi öncülüğünde anlamlı bir etkinlik de düzenleyecek. DEÜ’nün  ‘Dokuz Eylül 1982’ isimli eğitim teknesi, 18.30 – 21.00 saatleri arasında fakülte öğrencileri ve akademik kadrosu ile Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanlarına Saygı ve Demokrasi Zaferi Seyri gerçekleştirecek. DEÜ, etkinlikler kapsamında Konak Meydanında 15 Temmuz standı da kuracak. Rektörlük Binası ise akşam saatlerinde milli birliğimizin simgesi Türk Bayrağı’nın renkleriyle ışıklandırılacak.

Haber Merkezi

 

DEÜ rektör Yardımcısı Tanarslan: Demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz

Yorumlar kapalı.