DEÜ TOGG’u teslim aldı, ilk sürüş yapıldı

Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u teslim aldı. TOGG'un makam aracı olarak kullanılacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, direksiyona geçerek ilk sürüşü gerçekleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Türkiye’nin gururu yerli ve milli otomobili Togg’a kavuştu. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü önünde gerçekleştirilen teslim törenine DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve akademik kadro katıldı.

Rektör Prof. Dr. Hotar, TOGG’un makam aracı olarak kullanılacağını açıklayarak, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan milli ve yerli teknoloji hamlemiz ülkemize bir otomobil kazandırdı. Türkiye’nin neler yapabileceğini ortaya koyduk. İzmir’e resmi olarak gelen ilk cihaz üniversitemize kısmet oldu. Bunun da heyecanını yaşıyoruz. TOGG ilk tanıtıldığında inanmayanlar vardı. Biz yürekten inandık ve ilk sıraya giren kurumlardan olduk. Bugün de cihazımızı teslim almanın onurunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Aracın anahtarını ve ruhsatını teslim alan Prof. Dr. Hotar, Oltu siyahı TOGG’un direksiyonuna geçerek ilk sürüşü gerçekleştirdi.

İHA

DEÜ TOGG’u teslim aldı, ilk sürüş yapıldı

Yorumlar kapalı.