‘Dijital dönüşüm teknoloji yarattı’

Cevher Jant İcra Komitesi Üyesi Oğuz Özmen, Endüstri 4.0 süreci sonrası dijital dönüşüm şirketi kurduklarını söyledi.

‘Dijital dönüşüm teknoloji yarattı’
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KalDer İzmir Şubesi, 2019 yılından beri ‘CEO’lar ile Kahvaltı’ etkinliği adı altında düzenlediği toplantılara devam ediyor. KalDer üyesi firmaların tepe yöneticilerinin bir araya geldiği etkinlikte tecrübe ve bilgi paylaşımı yapılıyor.

Ege Serbest Bölgesi’nde Cevher Jant’ta yapılan etkinlikte Cevher Jant İcra Komitesi Üyesi Oğuz Özmen, ‘Dijital Dönüşüm ve Teknogirişimcilik Yolculuğu’ başlığıyla bir sunum gerçekleştirdi. Kurumiçi dijital dönüşüme yönelik atılan ilk adımlar ve son geldikleri noktayı katılımcı firmaların CEO’larına aktaran Özmen, bu süreçte yaşadıkları zorlukları ve bunları aşma yollarını paylaştı.

KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Senem Kılıç, KalDer İzmir Şubesi’nin faaliyetleri hakkında bilgi vererek konuşmasına başladı. ‘CEO’lar ile Kahvaltı’ toplantıları serisine pandemi ve sonrasındaki seçim sürecinde bir süre ara verdiklerini ancak Cevher Jant’ta yapılan bu toplantıyla bu seriye geri döndüklerini söyledi. Türkiye’de şu anda çeşitli sektörlerde daralma yaşayan ancak büyüme baskısını da üzerinde hisseden firmaların sayısının çok olduğunu dile getiren KalDer İzmir Şube Başkanı Kılıç, “Türkiye hem önümüzdeki dönem ticari olarak fark yaratacak hem de kendi içinde varoluş dinamiklerini daha sağlıklı yapabilmek için önemli sınavları vereceği bir dönemden geçiyor. Üstelik hem küresel anlamda çok stabil bir ortam yok hem de Türkiye olarak yine seçime gidiyoruz” dedi.

TEKNOLOJİ ŞİRKETİ

Cevher Jant İcra Komitesi Üyesi Oğuz Özmen, Cevher Grubu hakkında bilgiler paylaşarak sunumuna başladı. Özmen, 1955 yılında kurulan ve ikinci jenerasyonunun yönettiği ancak üçüncü jenerasyonun da yönetime dahil olduğu Cevher’in otomotiv endüstrisi için alüminyum dökümünü Türkiye’de ilk başlatan firma olarak büyük bir kültür birikimine sahip olduğunu söyledi.  Bugün 130 milyon Euro ciroya sahip olduklarını, son 4 yılda 40 milyon Euro’luk yatırım yaptıklarını ifade eden Özmen, “Endüstri 4.0 yolculuğumuza da kurum olarak başladık ve önemli yollar kat ettik. Bu süreçte edindiğimiz deneyim ve bilgilerle Cevher’in içinden Dijital Çözümler şirketi ortaya çıktı. Literatürde buna ‘Spin-off’ deniyor, yani kurumsal bir şirketin içinde geliştirilmeye başlanan ve ana şirketten daha niş bir konuya odaklanan yeni iş modelinin kurumdan ayrılarak bağımsız bir şirket yaratılması demek. Bu spin-off girişimimiz 2021 yılında Teknopark’ta ayrı bir tüzel kişiliğe dönüştü ve bugün bu firmamız kuruluşlara dijital çözümler, mobil uygulamalar sunuyor” dedi.

Haber Bülteni 

‘Dijital dönüşüm teknoloji yarattı’

Yorumlar kapalı.