Dalışta dünya şampiyonu oldu, kıyafetleri gümrüğe takıldı!

Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, dalışlarda kullandığı kıyafetlerin gümrüğe takıldığını ve yüksek vergiler nedeniyle iade edebileceğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurdu. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dalış alanında rekortmen olan Milli Sporcu Şahika Ercümen, 2019 yılında Gilindire Mağarası’ndaki dalışında tek nefeste, 2 dakika 5 saniyede su altında 100 metre yatay giderek yeni bir dünya rekoruna imza atmış ve Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na girmişti.

Şahika Ercümen, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dalışlarda kullandığı kıyafetlerin gümrüğe takıldığını ve yüksek vergiler nedeniyle iade edebileceğini duyurdu.

Ercümen’in sosyal medyadan gerçekleştirdiği açıklama ise şu şekilde:

“Evet yine bir gümrük vakası! Dalışlarda kullanmam için sponsorumun ücretsiz gönderdiği üzerime göre dikilmiş dalış elbiseleri yine gümrüğe takıldı, biliyorsunuz geçenlerde 40 bin TL üzeri vergi çıkmıştı! Şimdi ne çıkacak bilmiyorum, bu yüzden geri iade edebilirim. Maalesef yarışmalarda ve antrenmanlarda giyeceğim elbiseleri teslim alamayıp eksik malzemeler ile antrenman yapacağım. Uzun zamandır gerekli yerlerde iletişimdeyim. Milli sporcu belgemi vs. de sundum fakat bir gelişme olmadı.. Buna karar veren kişiler umarım milli sporcu olarak maddi manevi beni çok yorduğunuzun sayenizde antrenmanlarımdan geri kaldığımın farkındasınızdır. Dünyadaki hiçbir rakibim bunlarla uğraşmıyor bilin istedim.”

Haber Merkezi

Dalışta dünya şampiyonu oldu, kıyafetleri gümrüğe takıldı!

Yorumlar kapalı.