Ege Üniversitesi’nden Uçabildiğimiz Kadar Yukarı: Masallarda Bilim Şenliği

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (ASHMYO) Çocuk Gelişimi programının düzenlediği “Uçabildiğimiz Kadar Yukarı: Masallarda Bilim Şenliği”nin bu yılı 9’uncusu yapıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ASHMYO Çocuk Gelişimi Programı’nın geleneksel olarak gerçekleştirdiği şenlikte, Karşıyaka Hasan Kaya İşitme Engelliler Özel Eğitim Anaokulu’nda 3-6 yaş arası okul öncesi eğitim gören çocuklar masallarla buluştu. Şenlik, çocuklarda masallarla bilimsel bakış açısını geliştirmeyi amaçlıyor.

“Topluma hizmet etmeye devam ediyoruz”

Her yıl düzenledikleri bu etkinliklerle çocuklara bilimi sevdirmeyi hedeflediklerini ifade eden Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Ekşi, “Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi programı tarafından geleneksel olarak düzenlediğimiz ‘Uçabildiğimiz Kadar Yukarı: Masallarda Bilim Şenliği’nin bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirdik. Şenlikte öğrencilerimiz 3-6 yaş arası okul öncesi eğitim gören çocuklara bilimi masallarla anlattı. Atölyeler kurarak onlara unutamayacakları çok güzel anlar yaşattı. Biz Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak tüm programlarımızda geliştirdiğimiz projelerle topluma hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu şenlik kapsamında görev alan tüm hocalarıma ve öğrencilere destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuk Gelişimi Programı örgün ve ikinci öğretim öğrencileri şenlikte, dünya masalları ve Anadolu’nun geniş masal kültüründen eserler canlandırdı. Egeli öğrenciler kendi hazırladıkları eğitici materyaller, dekorlar ve eğitim etkinlikleri ile minikleri hem eğlendirdi hem de bilgilendirdi. Toplamda 7 farklı masal atölyesi kuran Egeli gençler minik öğrencilerin keyifli ve öğretici bir şekilde bilim öğrenmelerini sağladı.

“Uçabildiğimiz Kadar Yukarı Masallarda Bilim Şenliği” geleneksel olarak 2014 yılından beri farklı okullarda etkinliklerine devam ediyor.

Haber Merkezi

Ege Üniversitesi’nden Uçabildiğimiz Kadar Yukarı: Masallarda Bilim Şenliği

Yorumlar kapalı.