Ege Üniversitesi’nin “Patini Uzat” Projesi hayvanlara yardım etmeye devam ediyor

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier’in koordinatörlüğünde sürdürülen “Patini Uzat” sosyal sorumluluk projesi ile can dostlara el vermeye devam ediyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürdürülebilir bir dünyada sokak hayvanlarının rolünü öne çıkarmayı amaçlayan proje ekibi, mart ayında planladıkları pek çok faaliyeti nisan ve mayıs ayı içerisinde 5 ayrı ilde koordineli olarak gerçekleştirdi.

“Sponsorlar ile ihtiyaçlar alınıyor”

Proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier; “Proje ekibi nisan ayında ilk olarak bulundukları illerden ihtiyaçlar dahilinde sponsor arayışına girdiler. Sponsorlarla anlaşan ekip; steril eldiven, gazete, beşerî ilaçlar, kedi-köpek maması gibi ihtiyaç malzemelerini topladılar. Bunun yanında hayvan severlerin sokak hayvanlarıyla ilgili görüşlerini tespit etmeye yönelik görüşme formu uygulanarak düşüncelerine ulaşıldı ve raporda yer verildi. Mayıs ayında İzmir’de toplanan ekibimizin ilk faaliyeti, Menderes ilçesinde bulunan Şopengazi Hayvan Barınağı’na 90 kilogram kuru köpek maması ulaştırmak oldu. Ardından ekip, Karşıyaka Örnekköy’deki Geçici Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine rotasını çevirdi. Toplamda 25 kilogram gazete, 10 paket steril eldiven ve 35 kutu beşeri ilacı barınaktaki yetkililere teslim ettik. Barınakta görev alan veteriner hekim ile hayvanların yaşam şartları ve hakları ile ilgili görüşmeler yapıldı” dedi.

“Sosyal medya hesaplarından da anlık paylaşarak farkındalık oluşturuyorlar”

Kampüs içerisindeki patili dostların da unutulmadığını belirten Doç. Dr. Bilgilier, “Ekibimizin bir diğer rotası da Ege Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer Hayvan Hakları Topluluğu Eğitim ve Rehabilite alanı oldu. 30 adet konserve yaş kedi maması, 10 adet konserve yaş köpek maması, 33 kilogram kuru köpek maması ve 5 kilogram kuru kedi maması rehabilite alanındaki sorumluya teslim edildi. Proje ekibimiz, gerçekleştirdikleri aktiviteleri sosyal medya hesaplarından da anlık paylaşarak farkındalık oluşturuyorlar. Proje ekibi olarak topluma;  sürdürülebilir bir dünya için patili dostlarımıza sahip çıkmak, hayvanların haklarını korumak, barınaklara ve rehabilite merkezlerine elimizden geldiğince destekte bulunmak gibi mesajlar iletmeye çabalıyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Ege Üniversitesi’nin “Patini Uzat” Projesi hayvanlara yardım etmeye devam ediyor

Yorumlar kapalı.