Ekrem İmamoğlu’ndan çarpıcı ‘değişim’ talebi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'değişim' vurgusu yaparak, "Seçim kaybettik. Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ni kaybettik. Bu seçimlerden sonra da aynı şeyleri yapıp yol yürüme gafletine kapılamayız" ifadelerini kullandı.

Buğra Kavuncu'nun adaylığına İmamoğlu'ndan açıklama geldi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sonrası dile getirdiği değişim’ çıkışını tekrarladı.

İmamoğlu, “Seçim kaybettik. Cumhurbaşkanlığı Seçimi’ni kaybettik. Bu seçimlerden sonra da, şunu yapamayız: Aynı şeyleri yapıp yol yürüme gafletine kapılamayız” dedi.

Değişen CHP Merkez Yönetim Kurulu’na (CHP) da göndermede bulunan İmamoğlu, “Değişim tek kurulla olmaz” diye konuştu.

CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu’nda yapılan yeni görevlendirmelere atıf yapan İmamoğlu, “Değişimin bir kurul, heyet değişimiyle olmayacağının farkındayız. Değişim talebini en güçlü şekilde ifade etmeye devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

Toplumun değişim istediğini ifade eden İmamoğlu, “Kulağını buna tıkayarak yol yürümek olmaz” ifadesini kullandı. İmamoğlu, söz konusu değişim sürecinde görev almaktan çekinmeyeceğini söyledi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satırbaşları şu şekilde:

“Şunun altını çizelim ne yazık ki 9 yılda 3 kez üst üste seçim kaybettik, Cumhurbaşkanı seçimi kaybettik. Bu seçimden sonra da aynı şeyleri yapıp yol yürüme gafletine kapılamayız. CHP, Cumhuriyet tarihinin en önemli siyasi partisidir. 

Devletimiz, milletimiz her şeyin önünde yer almıştır benim için. Siyasi partilerin hizmet aracı olduğunu defalarca dile getirdim. Değişim meselesi önemli, değişim çok önemli bir kavram. Geçtiğimiz hafta yaptığım açıklamada aslında net olarak güçlü bir değişimden bahsetmiştim. Topyekün bir değişim, bi,r anlayış değişimi, köklü, detaylı bir değişim içeren kavramlar ifade etmiştim. Ben aynı yerde devam ediyorum, değişim anlayışını en güçlü şekilde talep eder durumdayım.

Değişimin sadece bir kurul, heyet değişimi ile olmayacağının hepimiz bilincindeyiz.Değişimi sadece ben değil, toplum istiyor. Kulağını buna tıkayarak yol yürümek olmaz. Her kesimin ne istediğini anlamak şart. Bunları görmek zorundayız.”

“HER HUSUSTA GÖREV ALMAKTAN ASLA ÇEKİNMEM”

Konuşmasının ardından bir basın mensubunun “Sayın Kılıçdaroğlu ile Ankara’da görüştünüz, daha sonra geçtiğimiz günlerde bir görüşmeniz daha oldu. Sizin ‘Bu değişim sürecine liderlik etmekte gönüllüyüm’ dediğiniz konuşuluyor. Bu değişime liderlik etme konusunda ‘ben varım’ diyor musunuz? sorusuna, “Elbette ki tüm duygu ve düşüncelerimi geniş kapsamlı şekilde kendisi ile paylaştım İdeallerim uğruna her hususta görev almaktan asla çekinmem, çekinmedim. Demokrasinin bir neferi olmaya devam edeceğim. Süreci takip ediyorum” diyerek yanıt verdi.

HABER MERKEZİ

Ekrem İmamoğlu’ndan çarpıcı ‘değişim’ talebi

Yorumlar kapalı.