Ender Yorgancılar: “İnciraltı sağlık turizmi için en doğru yer”

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, "Bence sağlık turizmi, İzmir için en doğru olanı. İnciraltı, bunun için en doğru yer" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, İzmir’in turizm potansiyeliyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Gazeteci yazar Muhittin Akbel’in sorularını yanıtlayan Yorgancılar, İzmir’in turizm potansiyelinin yüksek olduğunu, ancak İzmir’in, turizmin şekilleneceği bölgenin tanımlanması gibi bir sorunu bulunduğuna vurgu yaptı.

ÇEŞME’DE GOL TURİZMİNE SICAK BAKILMADI
İzmir için en uygun turizmin, sağlık turizmi olduğunu söyleyen Ender Yorgancılar, şunları söyledi:

“İzmir’in turizmden daha çok pay alması lazım ancak alamıyor. Turizm çok çeşitlendi. Tatil turizmi var, sağlık turizmi apayrı bir şey. Bizim İzmir bunlardan hangisine daha uygun? Antalya, rahmetli Turgut Özal zamanında sahil şeridi olduğu gibi yap işlet devret şekliyle açıldı ve bugün dünyanın turizm merkezlerinden biri oldu. Turizm denince havaalanı lazım, güzel iklim lazım, deniz lazım, kaplıca lazım. Bunların hepsi bizde var. Bizim eksiğimiz ne? Aslında bizim turizmin şekilleneceği bölgenin tanımlanması sorunumuz var. Bence sağlık turizmi, İzmir için en doğru olanıdır. Çeşme’de golf turizmiyle ilgili proje de çok önemli. Fakat bu projeye sıcak bakılmadı. Bu proje, Çeşme’de 12 ay turizmi yaşatacak bir projeydi. Bu projede bir eksik var mıdır, tabii ki vardır. O projeyi hayata geçirmemiz gerekiyordu. Golf turizmi zenginlerin para kazandıracağı bir alan.”

İNCİRALTI SAĞLIK TURİZMİ İÇİN EN İDEAL YER
İnciraltı projesinin de yıllardır tartışıldığını, İnciraltı’nın sağlık turizmi için en ideal yer olduğunu belirten Ender Yorgancılar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sağlık turizmi için en ideal yer İnciraltı. 18 uygulama planının yapılıp bir an önce İnciraltı’nın yeni yüzünün ortaya çıkması lazım. İzmir’in 7 çıkış kapısı var. Sadece o çıkışta, yani Balçova, Narlıdere, Çeşme çıkışında sanayi yok. Gaziemir sonrasına gidiyorsunuz, Tahtalı barajı var, oraya bir şey yapamıyorsunuz. Torbalı’ya gidiyorsunuz sağı solu sanayi, geri kalanı tarım alanı. Manisa’ya kadar olan yer dağlık, oraya da bir şey yapılamıyor. Kemalpaşa’da sağlı sollu sanayi var. Çeşme yolu üstündeki İnciraltı, sağlık turizmi için en uygun yer olarak görünüyor. Hak sahiplerinin de haklarını koruyarak oraya İzmir’e yakışır tesisler kurmak lazım.”

HABER MERKEZİ

Ender Yorgancılar: “İnciraltı sağlık turizmi için en doğru yer”

Yorumlar kapalı.