Erdoğan’dan kentsel dönüşüm mesajı

Katıldığı bir programda kentsel dönüşüme ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kentsel dönüşüm meselesinde daha kararlı adımlar atacağız. Kanuni, idari ve mali açıdan ne gerekiyorsa onu yapmak suretiyle bu meseleyi çözüme kavuşturacağız. Kaprislere boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Millet Bahçesi Açılış Töreni’ne canlı bağlantıyla katıldı.

Konuşmasında kentsel dönüşüm mesajı veren Erdoğan, kentsel dönüşüm meselesinde daha ‘kararlı’ adımlar atacaklarını belirterek, “Kanuni, idari ve mali açıdan ne gerekiyorsa onu yapmak suretiyle bu meseleyi çözüme kavuşturacağız” dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Kentsel dönüşüm projelerinin ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu da yine depremle beraber gördük. Dönüşüm yapabildiğimiz yerlerde yıkılan bina sayımız, dolayısıyla can kaybımız az oldu. Ama kentsel dönüşümün engellendiği yerlerde üzüntümüz katlanarak arttı.

Artık kentsel dönüşüm meselesinde daha kararlı adımlar atacağız. Böylesi bir konuda tamahkarlığa izin vermeyeceğiz.

İdeolojik saplantılarla hareket edenlerin de gözünü para hırsı bürümüşlerin de kaprislerine boyun eğmeyeceğiz. Kanuni, idari ve mali açıdan ne gerekiyorsa onu yapmak suretiyle bu meseleyi çözüme kavuşturacağız.

Vatandaşlarıma seslenmek istiyorum; Eğer binanız depreme dayanıklı değilse, sel veya heyelan tehlikesi altındaysa hiç vakit kaybetmeden dönüşüm sürecini başlatın.

HABER MERKEZİ

Erdoğan’dan kentsel dönüşüm mesajı

Yorumlar kapalı.