Erdoğan’ın yurtdışındaki ilk rotası KKTC ve Azerbaycan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet geleneği olarak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ardından ilk yurtdışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Azerbaycan'a yapacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk resmi yurtdışı ziyaretini 12 Haziran Pazartesi günü KKTC’ye gerçekleştirecek.

Ziyaret kapsamında Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Üstel ile bir araya gelecek. Birebir görüşmenin ardından çalışma yemeği düzenlenecek ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Erdoğan ve Tatar ortak bir basın toplantısı yapacaklar.

Görüşmelerin, Kıbrıs sorunuyla ilgili gelecekte atılacak adımların değerlendirilmesine ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ele alınmasına odaklanması bekleniyor.

SONRAKİ DURAK AZERBAYCAN

Erdoğan, 13 Haziran Salı günü yapacağı Azerbaycan ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerde bulunacak.

İkili ilişkilerin ve iki ülke işbirliği alanlarının geliştirilmesi için atılacak adımların ele alınacağı görüşmelerde, bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak.

HABER MERKEZİ

Erdoğan’ın yurtdışındaki ilk rotası KKTC ve Azerbaycan

Yorumlar kapalı.