Eylemciler gölgede, basın güneş altında

Karşıyaka Belediyesi işçileri geriye dönük alacakları için başlattıkları eylemin 2. haftasına girdi. İşçiler alacakları için belediyenin gölgesine sığınırken haberi takip eden gazeteciler 40 derecede güneş altında kaldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir Gazetesi’nden Berivan Kaya’nın haberine göre, KESK İzmir Şubeler Platformu, Karşıyaka Belediyesi işçilerine destek için belediye önündeki gölgelik alanda basın açıklaması düzenledi. Basın da yılın en sıcak gününde güneşin alnında açıklamayı takip etti. “Karşıyaka Belediyesi emekçileri yalnız değildir” pankartı arkasında ‘insanca bir yaşam istiyoruz’, ‘iş ekmek yoksa barış da yok’,  ‘birleşe birleşe kazanacağız’ sloganları atıldı.

Basın açıklamasına; Makina Mühendisleri Odası, Tüm Bel Sen 1 No’lu şube, EMEP İl ve ilçe yöneticileri katıldı.

“SESİMİZİ DUYMADILAR”

Tüm Bel Sen işyeri Temsilci Fırat Belen, “Karşıyaka Belediyesi’nde görevli memurların bayram öncesinde geçmişe dönük alacaklarının bir an önce ödenmesi ve içinde bulunduğumuz toplu sözleşme sürecindeki taleplerimizin kabul edilerek sözleşmenin bir an önce imzalanması için başlattığımız eylemlerin 15.sinde bir kere daha yan yana geldik. Günlerdir burada Karşıyaka Belediyesi emekçilerinin mücadeledeki kararlılığını dosta düşmana gösterdik. Burada sorunlarımızı dile getirdik. Demokratik kamuoyunda sorunlarımızı paylaştık. Sesimizi İzmir’deki bütün emekçilere ve Türkiye’deki emekçilere duyurduk. Sesimizi bir tek kendi iş yerimizi yöneten idarecilere duyuramadık ” dedi.

Eylemciler gölgede, basın güneş altında

Yorumlar kapalı.