‘FETÖ’nün kendi sesinden dinledim, talimat veriyor’

Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, 15 Temmuz’dan sonra kendisine dinletilen FETÖ’ye ait ses kaydını anlattı. Olçok, FETÖ’nün ses kayıtları ile talimatlar verdiğini belirtti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SILA ARABACIOĞLU

15 Temmuz 2016’da meydana gelen darbe girişiminin ardından 7 yıl geçti. Darbe girişiminde eski eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Olçok’u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, dikkat çeken bir iddiayı Halk TV’de paylaştı. 15 Temmuz’dan sonra kendisine dinletilen bir ses kaydını paylaşan Olçok, “Bana FETÖ’nün ses kaydını dinlettiler. Ses kaydında şunlar söyleniyor: Akademilere girmek istediniz girdiniz, asker olmak istediniz ordu sizin oldu. Zengin olmak istediniz iş dünyası sizin oldu. Girmediğiniz tek bir yer Yusufiye Medreseleri” dedi.

‘ERDOĞAN BİZİ ALDATTI’

Toplumun aldatıldığını dile getiren Nihal Olçok,“Bizi aldatan ilk Erdoğan sonra da o cemaatten medet uman insanlardır. O yapının iş adamları FETÖ’nün ses kaydını dinlettiler. 15 Temmuz’dan sonra bir ses kaydıydı. Ses kaydında şunlar söyleniyor: Akademilere girmek istediniz girdiniz, asker olmak istediniz ordu sizin oldu. Zengin olmak istediniz iş dünyası sizin oldu. Girmediğiniz tek bir yer Yusufiye Medreseleri. Ben o ses kaydını bu kulaklarımla duydum. Ses kaydı sanıyorum Almanya’ya gitmiş. Kendi sesiydi, talimat veriyor. Ses kaydı, o dönemleri hapisteki garibanların kolay geçirmeleri için gönderdiği bir şeydir. Sözüne iltimas ettiğiniz bir insanın size güzellemesi gibi düşünebilirsiniz” diye konuştu.

‘ADALET MÜCADELESİ’

Olçok, “Bir ‘FETÖMETRE’MİZ olmadı ama çok iyi bir FETÖ Borsamız oldu. Çok fazla insan zenginleşti, uzmanlıklar doğdu. Benim derdim bu işi kendisine bir şekilde zenginleşme ve güçlenme kaldıracı olarak kullanması ama öğrencinin garibanın mağdurun yarınlarla ilgili bütün umutlarının Abdullah’ın gömüldüğü gibi toprağa gömülmesi beni mahvediyor. Benim bütün mücadelem hakkaniyet ve adalettir” ifadelerini kullandı.

‘FETÖ’nün kendi sesinden dinledim, talimat veriyor’

Yorumlar kapalı.