Fikret Kuşkan’a uluslararası ödül!

Ünlü Türk oyuncu Fikret Kuşkan, "Roza" filmiyle İtalya'nın Puglia bölgesinde düzenlenen Oraest Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Aktör ödülüne layık görüldü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü Türk oyuncu Fikret Kuşkan, “Roza” filmiyle İtalya’nın Puglia bölgesinde düzenlenen Oraest Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Aktör ödülüne layık görüldü. Film, Hamit İzol’un aynı adlı kitabından uyarlanmış ve çekimleri birkaç ay önce tamamlanmıştı. Akiz Yapım tarafından yapılan filmde genel koordinatörlük Irmak Çığ Erlertürk, yönetmenlik Mustafa Kotan ve senaryo Sultan Turan Kızılay tarafından üstlenildi.

“Roza” filmi, mevsimlik işçi olarak Urfa’dan Mersin’e göç eden bir ailenin dramını anlatmaktadır. İtalya’nın Puglia bölgesinde düzenlenen Ora!Fest Uluslararası Film Festivali, 3-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. Fikret Kuşkan, “Roza” filmindeki performansıyla En İyi Aktör ödülüne layık görüldü.

Filmin kadrosunda, Belçim Bilgin ve Fikret Kuşkan’ın yanı sıra Bahar Şahin, Burak Sevinç, Deniz Bolışık, Ümit Çırak, İzzet Yüksek, Berk Bakioğlu, İrem Sultan Cengiz, Ayça Kuru ve Hasan Balay gibi oyuncular yer almaktadır. Film, eğitimsizlik, ekonomik zorluklar ve törenin yıkıcı etkilerini gözler önüne sermektedir.

Haber Merkezi

Fikret Kuşkan’a uluslararası ödül!

Yorumlar kapalı.