Firmalar istedi onlar proje geliştirdi

Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların isteklerine göre projeler geliştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların isteklerine göre projeler geliştirdi. Endüstri Mühendisliği Bölümü Bitirme Projeleri Yarışması’nda öğrencilerin zaman ve envanter yönetimi, ulaşımda yoğunluk yönetimi ve enerji verimliliği ile geri dönüştürülebilir enerji temalarıyla hazırladığı 10 proje yarıştı.

Endüstri Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri hazırladıkları mezuniyet projeleri ile jüri karşına çıktı. 10 farklı grupta 50’ye yakın öğrencinin hazırladığı projeler, ‘Endüstri Mühendisliği Bölümü Bitirme Projeleri Yarışması’nda bölüm akademisyenleri ve sektör temsilcileri tarafından değerlendirildi. Yarışma öncesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr.Üyesi Adalet Öner farklı sektörlerden firmalarla iletişime geçti. Öğrenciler; zaman ve envanter yönetimi, ulaşımda enerji verimliliği, geri dönüştürülebilir enerji, sürdürülebilirlik ve yoğunluk yönetimi konusunda sektörün sorunlarını çözmeye yönelik projeler tasarladı. Jüri tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından, öğrenciler; Sevde Zümrüt İspay, Melis Karakurt, Burak Kurt ve Güner Şirin’in Totomak Makine ve Yedek Parça Sanayi ve Ticaret AŞ için hazırladığı, firmanın depo yönetimi, depolama ve sevkiyat operasyonlarını düzenleyerek verimliliği optimize etmek, maliyetleri azaltmak ve geliri artırmaya yönelik olan “Totomak için Depo Yönetimi Karar Destek Sistemi” isimli proje birinci oldu.

Haber Merkezi

Firmalar istedi onlar proje geliştirdi

Yorumlar kapalı.