Frankfurt Türk Filmleri Festivali 23. kez sinema izleyicisiyle buluşacak

Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali, 23. kez sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hessen Eyaleti Kültür ve Uyum Bakanlığı, Frankfurt Büyükşehir Belediyesi, Frankfurt Türkiye Başkonsolosu desteği ve Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından organize edilen 23. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nin hazırlıkları Frankfurt ve İstanbul’da tüm hızıyla devam ediyor.

Senaryo yarışması

23. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’ne dair açıklama yapan Festival Başkanı  Hüseyin Sıtkı; destek veren kurumlar arasında Hessen Eyaleti Kültür ve Uyum Bakanlığı, Frankfurt Büyükşehir Belediyesi, Frankfurt Türkiye Başkonsolosu yer aldığını belirtti. Festivalde 11. Alman Sinemacılar gözü ile Uzun Metraj Film Yarışması, 4.Ulusal Belgesel Film Yarışması, 15.Türk ve Alman Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nın yanı sıra bu yıl ilk kez Senaryo Yarışması için de başvuru alındığını söyledi.

Sıtkı, bu yıl uzun metraj dalında 38, belgesel dalında 116, üniversitelerarası kısa film dalında 65 Türk, 24 Alman filminin yanı sıra ilk kez gerçekleşen senaryo yarışmasına ise 18 projenin başvuru yaptığını belirtti.

11-16 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde, bu yıl Türkiye’nin proje ortağı Türkiye Sinema ve Audiovisual Kültür Vakfı – TÜRSAK ile gerçekleştirilen festival çerçevesinde “Uzun Metraj Film Yarışması”, “Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması” ve“Belgesel Film Yarışması”na ek olarak “Senaryo Yarışması”nın düzenlenecek.

Haber Merkezi

Frankfurt Türk Filmleri Festivali 23. kez sinema izleyicisiyle buluşacak