Genel Sağlık-İş üyeleri iş bıraktı

Genel Sağlık-İş üyeleri, memur maaşı zam oranına tepki göstermek amacıyla 1 gün süreyle iş bıraktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yenikiraz.com’dan Göksu Tekin’in haberine göre, Genel Sağlık-İş üyeleri, memur maaşı zam oranına tepki göstermek amacıyla 1 gün süreyle iş bıraktı.

İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi bahçesinde toplanan sağlık çalışanları, acil hastaların hizmetini aksatmayacak şekilde yapılan eyleme katıldı. Sendika üyeleri, pankart ve dövizler taşıyarak taleplerini dile getirdi.

Genel Sağlık-İş Sendikası İzmir Şube Sekreteri Ali Kemal Akgül, “Açlık sınırında yaşamaya mahkum edildik, yoksulluk sınırı üzerinde emekliliğe yansıyan temel maaş istiyoruz” dedi. Akgül sözlerini şöyle sürdürdü: Sağlık emekçilerinin geçinememesi ve daha fazla çalışmak zorunda kalmasının eleştirildiği açıklamada “Sendikamız Genel Sağlık-İş çatısı altında örgütlenen binlerce sağlık emekçisiyle birlikte haksızlıklar karşısında alanlarda olmaya devam edeceğiz, haklı sesimizi tüm yurttaşlara duyurmak için haykırmaya, eylemler yapmaya, kamu emekçisinin yanında olması gereken bir sendikanın ne yapması gerekiyorsa, onu yapmaya devam edeceğiz. Hakkımızı alıncaya kadar meydanlarda olacağız. Rüzgârın karşıdan estiği zamanlarda burada olduğumuz gibi, hesap döndüğü zaman da tam burada olacağız” dedi.

Haber Merkezi

 

Genel Sağlık-İş üyeleri iş bıraktı

Yorumlar kapalı.