Genel sekreter gerginliğine CHP’den “ara formül” önerisi… Masada o isim var…

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, önerilen genel sekreter adayına karşı çıkmasıyla başlayan kriz, hala çözüme kavuşmuş değil. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ısrarla İstanbul eski Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun ismini savunurken, parti içinden bazı isimler "ara formül" önerisi getirdi. Bu çerçevede, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde şirket yöneticiliği yapan Turgay Bozoğlu'nun ismi masaya yatırıldı.

chp-lideri-ozgur-ozel-sosyal-medya-hesabindan-ilk-aciklamayi-yapti-wh4x
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçim sonrasında başkanlık koltuğuna oturan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında yaşanan gerilim sürüyor.

CHP’de genel başkan yardımcılığı yapan İstanbul eski Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun “genel sekreter” olarak atanmasını isteyen Özel’e direnen Başkan Tugay öneriyi kabul etmemişti.  İlk olarak telefonda tartıştığı öğrenilen ikili Ankara’daki belediye başkanları toplantısında yüz yüze gelmedi.  Tugay’ın görüşme talebine sıcak bakmayan Genel Başkan Özel, geçtiğimiz hafta İzmir’e gelen ve burada bekleyen Erdoğdu’ya ise “bu işi çözeceğim, orada kal” demişti.

Yaşanan genel sekreterlik krizinin parti içinde büyümesi ve Türkiye gündemine taşınmasının ardından ara bir formül gündeme geldi. CHP Genel  Sekreteri İzmir eski Milletvekili Selin Sayek Böke’nin talebiyle masaya Turgay Bozoğlu ismi geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde eski Başkan Tunç Soyer döneminde İZDENİZ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Bozoğlu’nun adı daha önce de genel sekreterlik için konuşulmuştu fakat o dönem gerçekleştirilememişti.  Parti yönetiminde yer alan bazı isimlerin de krizi atlatma formülü olarak Bozoğlu ismini önerdiği öğrenildi. Başta Böke olmak üzere bazı isimler Bozoğlu’nun TBMM’deki deneyimi, teknik ve idari birikimi nedeniyle bu işe uygun olabileceğini düşünüyor.

HABER MERKEZİ

Genel sekreter gerginliğine CHP’den “ara formül” önerisi… Masada o isim var…

Yorumlar kapalı.