Gezici anaokulu yola çıktı

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017 yılında başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığınca da takdir edilerek büyük ilgi gören mobil anaokulu projesi Torbalı'nın köylerinde bu yıl yeniden uygulanmak üzere yola çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl Torbalı’da 4 mahallede uygulanacak mobil anaokuluna kayıtlar da başladı. Erken Çocukluk Eğitiminin geliştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan projeden yararlanmak isteyen aileler, Düverlik Köyü, Orman Köy, Helvacı Köyü ve Çamlıca Köyünde Gezici Anaokulu Otobüsüne başvurularını yapabileceği gibi mahalle muhtarları aracılığıyla da başvurabilecek.

“Torbalı’da okul öncesi eğitim almayan tek bir çocuğumuz kalmasın diye 2017 yılından beri başarıyla yürüttüğümüz mobil anaokulu projemizde, bu yıl da tam donanımlı bir gezici anaokulu oluşturduk. Özellikle sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerde yaşayan ailelerimizi okul öncesi eğitimi hakkında bilinçlendirmek, zorunlu eğitime başlayacak olan çocuklarımızın akranlarından geri kalmamasını sağlamayı hedefliyoruz. Saha taramalarımıza devam ederek bu yaz süresince gezici anaokulumuz ve öğretmenlerimizle öğrencilerimize okul öncesi eğitimi hızlandırılmış bir şekilde sunacağız.” şeklinde ifade eden İlçe Millî Eğitim Müdürü Cafer Tosun müjdeyi haberledi.

HABER MERKEZİ

gezici anaokulu yola cikti whatsapp image 2023 07 07 at 13.51.18

Gezici anaokulu yola çıktı

Yorumlar kapalı.