Hablemitoğlu davasında tanıkların dinlenilmesine devam edildi

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı kapsamında terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen’in de arasında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada tanıklar dinlendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanıklar Levent Göktaş, Aydın Köstem, Mehmet Narin, Fikret Emek, Ahmet Tarkan Mumcuoğlu ile eski istihbaratçı Enver Altaylı katıldı. Mahkeme Başkanı duruşmanın tanık beyanlarıyla devam edeceğini söyledi. Tanık olarak dinlenen T.D, kendisinin de Muhabere Arama Kurtarmada (MAK) görev aldığını bu nedenle Ahmet Tarkan Mumcuoğlu’nu, Fikret Emek’i, Mehmet Narin’i ve Levent Göktaş’ı tanıdığını ifade etti. Hablemitoğlu’nun silahlı saldırıda öldürülmesini basından öğrendiğini söyleyen T.D, “Kendisini Türk milliyetçisi, aydın, kitapları olan, tartışma programlarına çıkan biri olarak biliyorum. Özel kuvvetlerde böyle bir yapılanma hiç görmedim. Özel kuvvetler, devletin bir birimidir” dedi.
Nuri Gökhan Bozkır’ın yazdığı mektubun tamamen kurgu olduğunu düşündüğünü ifade eden tanık T.D, “Bozkır, subay olmaması gereken ve kişilik bozukluğu, disiplin sorunu olan birisiydi. Bozkır kişisel olarak husumetli olduğunu düşündüğüm için bu kişilerin isimlerini verdi diye düşünüyorum” dedi.
Eymir Gölü’ne cuma günleri koşu için gidildiğini anlatan tanık B.K, emekli albay olduğunu söyledi. Nuri Gökhan Bozkır’ı tanıdığını belirten tanık B.K, “Hablemitoğlu’nu tanırım. Kendisi bizim için kahramandı. Hepimiz kitaplarını okurduk. Her zaman olumlu şekilde aramızda konuşurduk. Olumsuz bir şey konuşma hiç geçmedi, böyle bir şey mümkün değil” ifadelerine yer verdi.
Sanık Tarkan Mumcuoğlu’nın eşi Zeynep Mumcuoğlu da tanık olarak mahkeme heyetince dinlendi. Sanıklar Fikret Emek ve Levent Göktaş’ı tanıdığını söyleyen tanık Mumcuoğlu, “Eşim Kazakistan’a gittikten sonra Emek’in eşimin komutanı olduğunu öğrendim. Göktaş’ın da ailesini komşu olduğumuz için tanıyorum. Söz konusu cinayeti sadece haberlerden biliyorum. Eşim Kazakistan’a göreve gittiğinde 6 ay kaldı ve bu süreçte hiç Türkiye’ye gelmedi. O dönemde eşimle internetten yazışırdık. Her gece 12 gibi görüştürdük zaman zaman kısa aramalar da yapardı. Ben de hiç eşimin yanına gitmedim” diye konuştu.
Duruşma yarın devam etmek üzere ertelendi.

İHA

Hablemitoğlu davasında tanıkların dinlenilmesine devam edildi

Yorumlar kapalı.