Hakan Fidan’a birçok ülkeden tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı Yeni Kabine'de Hakan Fidan Dışişleri Bakanı oldu. Hakan Fidan'a birçok ülkeden tebrik geldi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün açıkladığı Yeni Kabine’de Hakan Fidan Dışişleri Bakanı oldu. Hakan Fidan’a birçok ülkeden tebrik geldi.

Fidan’ı ilk tebrik eden isimler arasında; Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Fransa, İsveç ve Ukrayna Dışişleri Bakanları oldu.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Fidan’ı kutladı. Bayramov ise mesajında, “Kardeş Türkiye’nin yeni dışişleri bakanı olarak atanan Sayın Hakan Fidan’ı canı gönülden kutluyor, kendisine bu onurlu görevde başarılar diliyorum. Azerbaycan ile Türkiye arasındaki kardeşlik ve ittifak ilişkilerinin daha da güçleneceğine eminim” dedi.

KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu da Hakan Fidan’a yeni görevinde başarılar diledi. Ertuğruloğlu, “Ulusal davamızın ileriye götürülmesinde kararlılıkla yola devam edileceği yönündeki inancım tamdır. ‘Türkiye Yüzyılı’ hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

TÜRKÇE TEBRİK MESAJI 

Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna, sosyal medya hesabından Türkçe tebrik mesajı yayımladı.

Fidan’ı ilk kutlayan isimler arasında İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström da vardı. Billström, Fidan’ı tebrik ederek, iki ülke arasında iyi işbirliğini dört gözle beklediğini dile getirdi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba da sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımla Hakan Fidan’ı kutladı. Kuleba, “Birlikte çalışmayı ve iki dost ülke arasındaki stratejik ortaklığı daha da geliştirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi 

Hakan Fidan’a birçok ülkeden tebrik

Yorumlar kapalı.