Hamas duyurdu: İnsani ara yarın başlayacak!

Hamas Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Musa Ebu Merzuk, İsrail ile yaşanan çatışmalara insani ara verilmesi için gerçekleştirilen uzlaşının yarın saat 10.00'da başlayacağını duyurdu. 

Hamas duyurdu: İnsani ara yarın başlayacak!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hamas Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Musa Ebu Merzuk, Al Jazeera Mubasher’da gerçekleştirdiği açıklamasında, İsrail’le çatışmalara insani ara verecek uzlaşının yarın saat 10.00’da başlayacağını açıkladı.

Ebu Merzuk, 50 esirden çoğunun yabancı uyruklu olduğunu belirterek, ellerindeki her bir esir karşılığında İsrail hapishanelerinde tutulan 3 Filistinlinin serbest bırakılacağını hatırlattı.

Esirlerin aslında hapishanelerde değil, Filistinlilerin evlerinde tutulduğunu ve bu evlerin bombalanması durumunda esirlerin de öldüğünü dile getiren Ebu Merzuk, İsrail’in insanlık dışı tutumunu vurgulayarak, Gazze Şeridi’nin tamamına insani yardımın ulaşabilmesi için İsrail’e baskı yaparak zorladıklarını belirtti.

Ebu Merzuk ayrıca, İsrail hapishanelerindeki tüm Filistinli tutuklulara serbest bırakılacakları konusunda güvence verdiklerini ifade etti.

Haber Merkezi

Hamas duyurdu: İnsani ara yarın başlayacak!

Yorumlar kapalı.