Hamza Dağ: “İzmir’de belediyelerin 100 milyar TL borcu var”

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, İzmir’de CHP’li belediye başkanlarının yönetiminde olan belediyelerin 5 yıllık süreçteki borcunun 100 Milyar TL olduğunu belirtti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde dün (19 Nisan) tarihinde gerçekleştirilen ikinci meclis oturumunda 2023 yılına ait Faaliyet Raporu görüşmeleri tamamlandı.

AK Partili isimlerin eleştirilerini yönelttiği oturum sonrası da geçmiş dönem belediye CHP’li belediye başkanlarına yönelik eleştiriler devam ederken, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’da sosyal medya hesabı üzerinden İzmir’de CHP’li belediye başkanlarının 2019-2024 yılları arasındaki performanslarına yönelik eleştirilerini dile getirdi.

CHP’li belediyelerin İzmir’de 5 yıllık zararının 100 Milyar TL olduğunu belirten Dağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde okunan faaliyet raporundan anlaşılacağı üzere 2019-2024 yılları arası CHP’nin  İzmir’de yönettiği belediyelerin toplam borcu yaklaşık 100 MİLYAR liradır! Belediye başkanlarının tamamına yakınının değiştiğini dikkate alacak olursak, CHP’li belediyelerin CHP’li belediyelere devrettiği borç durumu bu şekildedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bu rakam iki katına çıkıyor, Ankara’yı da hesaba katarsak CHP belediyelerindeki borç uçsuz bucaksız bir hal alıyor. Önümüzdeki dönemdeki beceriksizliklerine bahane bulmak için “enkaz edebiyatı” yapmaya çalışanların manipülasyonu kendi belediyelerinin borç batağında olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu. CHP belediye başkanlarına önerimiz, sadece vatandaşlarımıza hizmete odaklanmalarıdır. Hizmet ve eser ortaya koyamayacakları için şimdiden bahane üretmesinler.”

HABER MERKEZİ

Hamza Dağ: “İzmir’de belediyelerin 100 milyar TL borcu var”

Yorumlar kapalı.