Hatay Akademi Senfoni Orkestrası İzmir’e geliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 4 üyesini kaybeden Hatay Akademi Senfoni Orkestrası İzmir Festivali’nde sahne alacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli depremden en fazla etkilenen illerden biri olan Hatay’da Şef Ali Uğur öncülüğünde müzik öğretmenleri ve profesyonel müzisyenlerle kurulan Hatay Akademi Senfoni Orkestrası Bertolt Brecht’in: “Karanlık zamanlarda şarkılar da söylenecek mi? Elbette söylenecek belgeleyen kara günleri” şiarıyla dayanışma konserlerine devam ediyor.

6 Şubat depreminin ardından 4 üyesini kaybeden orkestra, yaşanan bu acıya müzikleriyle işaret edip bununla birlikte doğacak yeni yaşama, umuda işaret etmek istiyor. Depremin ardından ilk kez 1 Nisan’da bir araya gelen orkestra ilk konserini İstanbul’da, ikincisini ise Aşık Veysel’in 50. Ölüm yıldönümünde Ankara’da gerçekleşti. Düzenlenen her dayanışma konseriyle hem gündemi hem de hafızayı taze tutmak isteyen Hatay Akademi Orkestrası bu topraklardan aldıkları umudu, mutluluğu, kültürü, sevgiyi bir ipek böceği gibi sanat kozalarında tekrar işleyip yine bu topraklara serpmek istiyor.

hatay akademi senfoni orkestrasi izmire geliyor 6

“ANTAKYA’NIN SESİ HİÇ SUSMASIN”

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından 36.sı düzenlenen Uluslararası İzmir Festival’inde 7 Haziran Çarşamba günü Tarihi Agora’da sahne alacak Hatay Akademi Senfoni Orkestrası Kurucu Şefi Ali Uğur konsere ilişkin “ Antakya’nın sesi hiç susmasın diye ve sanatla iyileşip iyileştirmek için müziğimizi İzmir’den Antakya’ya ve oradan tüm deprem bölgelerine göndereceğiz. Yeni bir yaşamı tekrardan örmek için herkesi sanatı ve sanatçıyı desteklemeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Hatay Akademi Senfoni Orkestrası İzmir’e geliyor

Yorumlar kapalı.