İçkili kilise eğlencesine bir tepki de AK Parti İzmir’den

Aziz Vukolos Kilisesi'nde düzenlenen içkili eğlenceye AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı tepki gösterdi. Konu ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi'de açıklamalarda bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aziz Vukulos Kilisesi’nde düzenlenen içkili eğlence kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu. İlgili olaya AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’dan da tepki geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, etkinliğin İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle ilişkisi olmadığına dikkat çekerek, Rum Ortodoks Toplumu’ndan özür diledi.

GENÇLİK FESTİVALİ

Büyükşehir tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi zaman zaman burasını ücretli veya ücretsiz etkinliklere tahsis etmektedir. Bir ay önce (4 Haziran akşamı) kültür merkezinde, özel bir şirketin “Gençlik festivali” adıyla, içki satışı yapılmayacağı başvurusuyla gerçekleşen organizasyon Konak Kaymakamlığı ve Emniyet’ten de izinlidir. Organizasyonun belediyemiz ile ilgisi yoktur.”

‘EĞLENCELİK BELEDİYE’

Tepkiler çığ gibi büyürken bir eleştiri de AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’dan geldi. Saygılı açıklamasında, ” “Eğlencelik belediyeciliğin de bir sınırı olmalı! CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesinin tasarrufunda, ‘Kültür Merkezi’ olarak kullanıma sunulan Aziz Vukolos Kilisesi; var olduğundan bu yana böyle hakaret görmemiştir! Bol eğlenceli etkinlikler düzenleme becerisiyle bilinen Başkan Soyer’in savunması ise her zaman olduğu gibi yanlışını savuşturmak üstüne kuruludur. Çünkü; ortaya çıkan görüntüler, bir kültür sanat etkinliğini yansıtmadığı gibi; bir ibadethanenin kutsallarının da çiğnendiğini göstermektedir. Sayın Soyer’in “Organizasyonun bizimle ilgisi yok.” diyerek, yarattığı bir krizden daha sıyrılmaya çalıştığı ortadadır.  Rum vatandaşlarımızın ve din adamlarının gösterdiği tepki, haklı ve yerindedir. Bu çatıyı eğlence amacıyla kiraya veren İzmir Büyükşehir Belediyesinin değerler hassasiyeti bir kez daha yerle yeksan olmuştur. Belediyecilik; bu türlü organizasyonları düzenlemek, pervasız ve ilkesizce teşvik etmek değil; vatandaşa hizmet etmektir!” dedi.

Haber Merkezi

İçkili kilise eğlencesine bir tepki de AK Parti İzmir’den

Yorumlar kapalı.