İESOB’nin yeniden adayı Mutlu projelerini anlattı

11 Haziran'da gerçekleşecek İESOB Olağanüstü Genel Kurulu öncesi Zekeriya Mutlu, İzmirli oda başkanları ile bir araya geldi. Mutlu, yeni dönemde hayata geçirecekleri projelerini anlattı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11 Haziran’da yapılacak İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Olağanüstü Genel Kurul öncesi düzenlenen istişare toplantısında, oda başkanları yeniden başkan adayı olan Zekeriya Mutlu’ya açık destek ve moral verdi. Olağanüstü genel kurulun seçim odaklı olacağına dikkat çeken İESOB yöneticileri, istişare toplantısı ile oda başkanlarının görüş, eleştiri ve önerilerinin rahat bir ortamda ve zaman sınırı olmaksızın dile getirilmesine olanak sağladıklarını açıkladılar. İzmir ve ilçelerinde bulunan oda başkanlarının büyük katılım gösterdiği toplantıda konuşan Zekeriya Mutlu, yeni dönemde hayata geçirecekleri projelere de değindi.

“DİJİTAL EĞİTİME ÖNCELİK VERECEĞİZ”

İzmir Birliği’nin ülke çapındaki saygın konumuna dikkat çeken Mutlu, “Bu parlak başarıda en büyük pay, omuz omuza çalıştığımız ve bizden desteklerini esirgemeyen 128 odamızın başkan ve yöneticilerine aittir. Örneğin, Türk esnaf sanatkarının önünü açan Korona desteklerinin, hipermarketlere ilişkin yasanın, son olarak da SSK-BağKurluların emeklilik için gün eşitleme çalışmalarının altında İzmir Birliği’nin odalarıyla yaptığı ortak çalışmalar yatmaktadır. İzmir Birliği teşkilatıyla dayanışma içinde çalışmaya devam edecektir” diye konuştu.

Yeni dönemde planladığı projeleri de açıklayan Zekeriya Mutlu, “Dijitalleşmeye önem vererek, esnafın ürettiği ürünleri uluslararası pazarlarda tanıtacak dijital bir platform kuracağız, ayrıca dijital eğitime öncelik vereceğiz.  Fiyat tarifelerini de dijital ortama taşıyacağız. Dijital Geri Bildirim ve Haber Portalı ile Esnaf İletişim Ağı projelerimizle iletişime de önem vereceğiz. Şoför odaları belge süreçlerinde yetkilendirilecek, Yeşil Esnaf Atölyesi, Gelenekselden Dijitale, Esnaf Destek Masası, Anti-Korsan Mobil Uygulama, Toplu Tedarik Modeli, Dolu Dolu Lojistik projeleri hayata geçirilecek. Kayıt dışıyla mücadeleye ve eğitim öncelikli hedeflerimiz. Ayrıca Sektörel Koordinasyon Kurulu Çalıştayı, Meslek Komiteleri, İş Geliştirme Projeleri,  Sosyal Medya, İnsan Kaynakları ve KOBİ Danışmanlığı Birimlerinin oluşturulması gibi planlarımız var” dedi.

İESOB’nin yeniden adayı Mutlu projelerini anlattı

Yorumlar kapalı.