İngiliz istihbarat başkanından Hakan Fidan’ın sahte hesabına tebrik

Yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ı Twitter'dan tebrik etmek isteyen MI6'in başkanı Richard Moore, yanlışlıkla Hakan Fidan adına açılmış sahte bir hesabı etiketledi. Moore, "Hay aksi, bu utanç verici!" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemindeki ikinci kabinesini açıkladı. MİT Başkanı Hakan Fidan yeni Dışişleri Bakanı oldu.

Erdoğan’ın “sır küpüm” olarak tanımladığı ve Dışişleri Bakanlığı görevine getirdiği Fidan’a Avrupalı mevkidaşlarından tebrik mesajları geldi.

İngiliz istihbarat servisi MI6’in başkanı Richard Moore da, uzun yıllar Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) müsteşarlığını yapan Hakan Fidan’ın Dışişleri Bakanlığı’na getirilmesini, Twitter’dan kutladı. Ancak mesajın gittiği hesap, Hakan Fidan’a ait değildi. Moore, tebrik mesajını paylaşırken Hakan Fidan adına açılmış sahte bir hesabı etiketledi.

İngiltere’nin eski Türkiye Büyükelçisi olan MI6 Başkanı Moore, mesajında Hakan Fidan’a hitaben, “Dost ve eski meslektaşıma yeni görevinde başarılar dilerim. Hayırlı olsun, bakanım!” yazdı.

“UTANÇ VERİCİ”

Moore, yüzlerce Twitter kullanıcısının kendisini uyaran yanıtlarının ardından, gülücük emojisi ekleyerek bir mesaj daha paylaştı:

“Hay aksi, bu utanç verici! Ama hesap bir parodi olsa bile iyi dileklerim gerçek!”

Moore’un tebrik mesajında yer alan hesabın profil bilgilerinde, “Resmi hesap değildir” ve “Parodi Hesap” ibareleri, hem Türkçe hem İngilizce olarak yer alıyor. Twitter kullanıcıları Richard Moore’un gönderisinin altına esprili yorumlar yazdı.

HABER MERKEZİ

İngiliz istihbarat başkanından Hakan Fidan’ın sahte hesabına tebrik

Yorumlar kapalı.