İsveç’in NATO üyeliğinde kritik zirve

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve İsveç Başbakanı Kristersson'la Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta saat 17.30'da bir görüşme gerçekleştirecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NATO’nun genişlemesi çerçevesinde İsveç’in de ittifaka katılımı açısından kritik hafta başladı.

Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta 11-12 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan NATO Zirvesi İskandinav ülkesi İsveç’in katılımının bu yaz gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin belirlenmesi açısından önemli.

Bu çerçevede AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği Litvanya’nın başkenti Vilnius’taki temaslarına NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson görüşmesi ile başlayacak.

Erdoğan, LIETXPO Sergi ve Kongre Merkezi’nde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’la Türkiye saati ile 17.30’da üçlü görüşme yapacak.

Erdoğan’ın Zirve kapsamındaki ikinci görüşmesi ise Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile olacak. Erdoğan ile Michel’in görüşmesinin Türkiye saati ile 19.30’da başlaması bekleniyor.

Erdoğan’ın iki görüşmesi de basına kapalı gerçekleşecek.

HABER MERKEZİ 

İsveç’in NATO üyeliğinde kritik zirve

Yorumlar kapalı.