İYİ Parti’de Akşener ayaklanması!

İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal, Ortak Akıl Platformu kurulduğunu duyurdu. İYİ Parti yönetimindeki bazı isimlerden oluşan platform, “Taleplerimiz dikkate alınmazsa kongrede yeni bir kadro ve genel başkan ile yola devam edeceğiz” diye konuştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında muhalefette başlayan hesaplaşmalar devam ediyor. CHP’deki koltuk savaşının ardından İYİ Parti’de de iç kargaşa patlak verdi. İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal, parti içinde ‘Ortak Akıl Platformu’ kurulduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabından sert ifadelerin yer aldığı bir açıklama yayınlayan Baykal, “Ortak Akıl Platformu kurulmuştur. Taleplerin muhataplarınca dikkate alınacağını ummaktayız. Dikkate alınmaması halinde, önümüzdeki kongrede partimizin kuruluş ilkelerimize bağlı yeni bir kadro ve Genel Başkan adayı ile yola devam edeceğimizi Türk milletine saygı ile duyururuz.” diye konuştu.
Yapılan açıklamada “Türk milliyetçilerinin yönetim kadrolarından tasfiye edilmesi durdurulmalı.” cümlesi dikkat çekti.
“Başarısız ittifak ve Altılı Masa sürecinin mimarları kamuoyu önünde hesap vermelidir.” denilen açıklamada “Gizli mahfillerde kapı arkası siyaseti yaparak çıkar ilişkisi kurulmamalıdır. “ ifadelerini kullanıldı.
HABER MERKEZİ
İYİ Parti’de Akşener ayaklanması!

Yorumlar kapalı.