İzmir Amerikan Koleji Sanremo Festivali’nde 

İzmir Amerikan Koleji (ACI), Sanremo’da düzenlenen, yaklaşık 40 farklı okulun katıldığı ve 60’a yakın performansın sergilendiği 25. GEF Sanremo Müzik Yarışması’ndan “Jüri Özel Ödülü”yle döndü.

İzmir Amerikan Koleji Sanremo Festivali'nde 
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Amerikan Koleji (ACI) Klasik Müzik Orkestrası, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Okulun aynı zamanda opera sanatçısı da olan müzik öğretmeni Çağrı Düzalan tarafından 16 yıl önce kurulan İzmir Amerikan Koleji Klasik Müzik Orkestrası, ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Orkestra üyeleri, bu sene 25.’si düzenlenen, yaklaşık 40 farklı okulun katıldığı ve 60’a yakın performansın sergilendiği GEF (Global Education Festival /Küresel Eğitim Festivali) Sanremo Müzik Yarışması’ndan da Jüri Özel Ödülü kazanarak ülkemize döndü.

ÖVGÜLER TÜRK GENÇLERİNE

İtalya’nın Sanremo şehrinde düzenlenen yarışma; Pavarotti, John Travolta, Celine Dion, Elton John, Andrea Bocelli gibi dünyaca ünlü yıldızların sahneye çıktığı, İtalya’nın en büyük ve köklü üç sahnesinden biri olan Ariston Tiyatrosu’nda gerçekleşti. İzmir Amerikan Koleji Klasik Müzik Orkestrası; uluslararası yarışmaya, tamamı ACI öğrencilerinden oluşan 35 öğrenci ve 27 enstrüman ile katıldı. ACI Orkestrası, seslendirdiği “Blackheart” isimli parça ile “Jüri Özel Ödülü”nü almaya hak kazandı. Festivale katılan öğrenciler, organizasyon komitesinden aldıkları övgü dolu sözlerle Türk gençliğini ve ülkelerini gururla temsil etmenin mutluluğunu yaşadılar.

İzmir Amerikan Koleji Klasik Müzik Orkestrası geçtiğimiz yıl İspanya Barcelona’da yapılan “Mediterranean Legends Yarışması”ndan da “Birincilik” ödülüyle ülkemize dönmüştü.

CEMİL ZEYBEKER

 

İzmir Amerikan Koleji Sanremo Festivali’nde 

Yorumlar kapalı.