İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde rektör değişimi

22 yıldır Ege Bölgesi'nin ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim çalışmalarını devam ettiren İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde (İEÜ) rektör değişimi yaşandı. Yaklaşık 4 yıl rektörlük yapan Prof. Dr. Murat Aşkar'ın görev süresinin tamamlaması sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla ile Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacıoğlu rektör olarak atandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tıp Fakültesi’nin kurucu dekanı olan Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacıoğlu, Prof. Dr. Murat Aşkar’ın görev süresinin tamamlaması sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla rektör olarak atandı. Karar, Resmi Gazete’nin 6 Haziran 2023 tarihindeki sayısında yayınlandı.

İzmir Ekonomi Üniversitesinde rektör yardımcılıklarını ise Prof. Dr. Çiğdem Kentmen Çin, Prof. Dr. Levent Eren ve Prof. Dr. Aslı Ceylan Öner yapacak. İEÜ’nün önceki dönem rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar ise Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmalarını devam ettirecek.

İzmir Ekonomi Üniversitesinin içinden gelen bir kişi olduğunu, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek üniversiteyi daha ileri bir noktaya taşımak için çalışacağını ifade eden Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacıoğlu, “10 bin öğrencimiz, 22 bin mezunumuz ve yaklaşık 900 öğretim elemanımızla çok büyük bir aileyiz. Bilim dünyasında kendisini kanıtlayan, akademisyenlerinin ve öğrencilerinin başarılarıyla fark oluşturan, böylesine değerli ve saygın bir üniversiteye rektör olmak, benim için büyük gurur. Üniversiteler, büyük değişimlerin ayak seslerinin ilk duyulduğu yerdir; çünkü üniversiteler, değişimi şekillendiren, değişimin felsefesini oluşturan, topluma yön veren özgür kurumlardır. Biz bu doğrultuda; bilime katkı, insana değer ve topluma fayda sağlamak hedefiyle çalışmalarımızı yapacağız. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu donanımlı, özgüvenli, üretmeye ve yeniliğe odaklanan gençleri yetiştirmeyi sürdüreceğiz. Üniversitemiz için tüm kademelerimizle dayanışma içinde, güç birliği yaparak çalışacağız. Yeni dönemin; üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İHA

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde rektör değişimi

Yorumlar kapalı.