İzmir merkezli operasyon: 17 gözaltı

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyenlere aracılık ettiği değerlendirilen göçmen kaçakçılarına yönelik olarak İzmir merkezli 6 ilde operasyon gerçekleştirildi. Söz konusu 17 şüpheli gözaltına alındı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, organize göçmen kaçakçılığı faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar çerçevesinde 6 ilde operasyon gerçekleştirdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ile koordineli olarak yürütülen operasyonda, ilk olarak 5 ayrı adrese baskın yapıldı. İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, 569 düzensiz göçmen ve 7 göçmen kaçakçısı yakalandı. Ayrıca 5 yelkenli tekneye de el konuldu. Göçmen kaçakçısı şüphelileri ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dün İzmir merkezli Muğla, Aydın, İstanbul, Antalya ve Adana’da gerçekleştirilen operasyonda ise 26 şüpheliyi yakalamaya yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 17 şüpheli yakalandı. 9 şüpheliyi yakalama çalışmaları ise devam ediyor.

İHA

İzmir merkezli operasyon: 17 gözaltı

Yorumlar kapalı.