İzmir’de Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası kutlandı

İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası, Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası’nı Mistral’de Montiano Restoran’da özel gala yemeği ile kutladı.

İzmir’de Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası kutlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası, Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası’nı Mistral’de Montiano Restoran’da özel gala yemeği ile kutladı. Özel gecede menüde yer alan yemekleri Lucien Arkas Bağları’na ait seçkin şarapların eşliğinde tadan davetliler, İtalyan mutfağının güzel lezzetlerini deneyimleme imkanı buldular. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği geceye İzmir’de yeni göreve başlayan İtalya İzmir Konsolosu Daniele Bianchi, İzmir Landcom’un İtalyan Komutanı Albay Cozzolino, Aydın Sanayi Odası Başkanı Gökhan Maraş, İtalya Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı Lia Lodovici, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, COMİTES İzmir Başkanı Giuliano Gloghini ile İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Oda üyeleri ile davetliler katıldı.

SAĞLIKLI AKDENİZ DİYETİ

Etkinliğin açılışında konuşan İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba,  ‘Dünya’da İtalyan Mutfağı Haftası’nı bu yıl Oda olarak sekizinci kez düzenlediklerini söyledi.

Bu özel haftada zengin mutfak geleneklerini ve İtalya’nın dünya çapındaki gastronomik kimliğini tanıtmayı amaçladıklarını dile getiren Alba, “Bu yılın teması olan “İtalyan Mutfağıyla Sofrada: Lezzetle Sağlık” sadece yemeklerimizin lezzetli tadlarını keşfetmemizi değil, aynı zamanda gelenek dolu bir sofranın sağladığı refahı deneyimlemenin önemini vurguluyor. Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası, topluluğumuz için önemli bir haftadır. İtalyan ürünlerinin kullanımı ve Akdeniz diyetine uygun, en yaygın ve sağlıklı kabul edilen diyet olarak, özgün bir gastronomik deneyim için kilit unsurlardır. Bu özel geceye katılan İzmir’deki yeni İtalya konsolosumuz Daniele Bianchi başta olmak üzere tüm davetlilere teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Bülteni 

İzmir’de Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası kutlandı

Yorumlar kapalı.