İzmir’de Tefeci Operasyonu: 1 milyon 590 bin TL ele geçirildi

İzmir'de, ekonomik durumu kötü ve acil nakit arayışındaki kişilere yüksek faizle borç verip 'tefecilik' yaptığı öne sürülen 7 şüpheli yakalandı. 2 Gün gözaltında tutulduktan sonra dün Adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 2'si tutuklandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ekonomik durumu kötü, acil nakit arayışındaki kişilere yüksek faizle borç verip senet imzalatan ve borçlarını ödeyemeyenleri icraya verip mağdur eden, ayrıca borca karşılık teminat olarak aldıkları taşınmazları ikinci ve üçüncü kişilere devredip birçok vatandaşı mağdur eden şüphelilere yönelik harekete geçti.

Buca, Karabağlar ve Menderes ilçelerinde belirlenen 8 ayrı adrese, bu sabah yapılan eş zamanlı operasyonda 7 şüpheli yakalandı. Aramalarda 4 ruhsatsız tüfek, 22 av tüfeği kartuşu, 1 ruhsatsız tabanca, 60 fişek, borçluların adlarının yazdığı 4 ajanda, çeşitli isimlere düzenlemiş 74 senet, 15 tapu senedi, 8 çek, 72 belge (sözleşme, vekaletname) ve suçtan elde edildiği sanılan 1 milyon 590 bin TL ele geçirildi.

Haber Merkezi

İzmir’de Tefeci Operasyonu: 1 milyon 590 bin TL ele geçirildi

Yorumlar kapalı.