İzmir’de trafiğe maraton düzenlemesi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin beşincisini düzenleyeceği Maratonİzmir, 21 Nisan pazar günü koşulacak. İzmir Emniyeti maraton öncesinde güzergahlarda yapılan düzenlemeleri duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin beşincisini düzenleyeceği Maratonİzmir için geri sayım başladı.  21 Nisan pazar günü koşulacak maratona 38 ülkeden ve Türkiye’nin dört bir yanından 5 bin 600 sporcu katılacak. AVEK Otomotiv’in ana sponsor olduğu Maratonİzmir, Birleşmiş Milletler’in “Sürdürülebilir Bir Dünya” için belirlediği küresel amaçlar doğrultusunda bu yıl “Sağlık ve Kaliteli Yaşam” mottosuyla düzenleniyor. Organizasyon öncesi kamuoyuna bilgilendirme yapan İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, güzergahlarda yapılan düzenleme ve değişiklikler hakkında İzmirlileri uyardı. Açıklamada, maraton günü kapatılan yollar hakkında da bilgiler verildi.“İzmir’de 21 Nisan 2024 pazar günü beşinci düzenlenecek olan Uluslararası Maraton İzmir Koşusu 10 kilometre ve 42 kilometre olarak iki etap halinde koşulacaktır” hatırlatmasıyla başlanan açıklamada, “Maraton İzmir 10 Kilometre Koşusu (saat: 07.00); Başlangıç noktası Lozan İZFAŞ Binası Önü – Montrö Meydanı- Şair Eşref Bulvarı-Eski İtfaiye- Gazi Bulvarı-Borsa Kavşağı- Konak Pier önü- Mustafa Kemal Sahil Bulvarı sahil kesimini takiben dönüş noktası olan Karantina Tramvay Durağı- Geliş güzergahı takip edilerek başlangıç noktasında bitiş sağlanacaktır. Maraton İzmir 42 kilometre Koşusu (08.00); Başlangıç noktası Lozan İzfaş Binası Önü – Şair Eşref Bulvarı- Vahap Özaltay Meydanı- Alsancak Gar Kavşağı- Liman caddesi Sahil kesimi kullanılarak- Zafer Payzın- Altınyol Sahil kesimi- Yalı Bulvarı sahil kesimi kullanılarak- Cemal Gürsel Bulvarı- Karşıyaka İskele- Yunuslar Kavşağı- Karşıyaka takiben dönüş noktası olan Yıllar Apt. Önü- Geliş Güzergahı takip edilerek- Vahap Özaltay Meydanı-Talatpaşa Bulvarı- Konak Subay Orduevi- Cumhuriyet Bulvarı- Cumhuriyet Meydanı- Borsa Kavşağı- Mustafa Kemal Sahil Bulvarı- Levent Marina Kavşağı- Haydar Aliyev Bulvarı’nı takiben dönüş noktası olan Haydar Aliyev Bulvarı Eshot Garajı Önünden dönüş sağlanacak olup, Levent Marina-Mustafa Kemal Sahil Bulvarı- Borsa Kavşağı-Gazi Bulvarı- Eski İtfaiye Kavşağı- Şair Eşref Bulvarı- Montrö Meydanı- Lozan İZFAŞ başlangıç noktasında yarış son bulacaktır” denildi.

BU YOLLARA DİKKAT!

Koşu kapsamında kapatılacak yollar hakkında da bilgiler veren Emniyet güçleri, şu ifadeleri kullandı: “Şair Eşref Bulvarına çıkan yollar (Lozan Meydanı), 9 Eylül Meydan itibari ile Gazi Bulvarı Sağ kısım, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Sahil kesimi, Haydar Aliyev Bulvarı Eshot Garajı (Dönüş Noktası) itibari ile sahil kesimi, Alsancak Gar Kavşağına çıkan yollar, Liman Caddesi Sahil kesimi, Altınyol Sahil Kesimi, Talatpaşa Bulvarı Ordu evi istikameti gidiş yönü, Cemal Gürsel Caddesi sahil kesimi, Cumhuriyet Bulvarı Mustafa Kemal Sahil Bulvarı istikameti araç trafiğine kapatılacak bu güzergah üzerinde park etmeye müsaade edilmeyecektir. Ayrıca, Soğukkuyu Trafik Otoparkı önünden Altınyol Merkez istikameti Trafik akımı kara tarafından geliş gidiş, Levent Marina itibari ile Mustafa Kemal Sahil Bulvarından trafik akımı kara tarafından geliş gidiş olarak sağlanacaktır.”

SAMİME EKTİR

İzmir’de trafiğe maraton düzenlemesi!

Yorumlar kapalı.