İzmir’deki dev otogarın iflası istendi

İzmir Otogarı'nın iflasının istendiği iddia edildi. İzmir Otogarı'nı işleten İZOTAŞ, otogarın yıllık cirosunun yüzde 20'sini İzmir Belediyesi'ne ödemesi yapılmayınca davalık oldu. İZOTAŞ 10 milyon TL'yi ödemezse iflasına karar verilebilir.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniakit’te yer alan bilgilere göre, Türkiye ve dünyanın ekonomi gündemindeki iflas haberlerine bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin en büyük otogarlarından birinin iflası istendi. Her yıl milyonlarca insanın seyahat için tercih ettiği İzmir otogarının iflasının istenmesi herkesi şaşırttı.

İzmir Otogarı’nın işleten İzmir Otobüs ve Terminal İşletmeleri AŞ (İZOTAŞ), İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapması gereken ödemeyi gerçekleştirmediğinden dolayı ıflası istenmiş. Yapılan sözleşmeye göre İzmir Otogarı’nı işleten İZOTAŞ’ın otogarın yıllık cirosunun yüzde 20’sini İzmir Belediyesi’ne ödemesi gerekiyormuş. Sözleşme kurallarına uymayan İZOTAŞ’a bu gerekçeyle İzmir Büyükşehir Belediyesi dava açmış.

Belediyenin alacaklı olduğu miktarın ise yaklaşık olarak 10 milyon TL olduğu öğrenildi. İZOTAŞ bu ödemeyi belediyeye yapmazsa mahkeme sonucunda iflasına karar verme durumu bulunuyor.

Haber Merkezi

İzmir’deki dev otogarın iflası istendi

Yorumlar kapalı.