İzmir’deki ortaokula ‘ISO 45001 belgesi’ tescili

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Şehit Murat Coşkun Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteği ile 'TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi'nin' gereklerini başarıyla yerine getirerek belge almaya hak kazandı.

İZMİR'DEKİ ORTAOKULA 'ISO 45001 BELGESİ' TESCİLİ
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehit Murat Coşkun Ortaokulu idaresi ve tüm personeli, öğrenci ve öğretmenlerin iş yerinde güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda yürütülen çalışmalar sonucunda, 23 Eylül 2023 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla Türk Standartları Enstitüsüne başvuru yapıldı. TSE ekipleri tarafından gerçekleştirilen masa başı ve saha denetimlerinde tüm kriterleri eksiksiz bir şekilde karşılayan Şehit Murat Coşkun Ortaokulu, ISO TSE 45001 belgesini almaya hak kazandı. Bu belge, okulun iş sağlığı ve güvenliği alanındaki sistematik ve titiz çalışmasının resmi bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

OKULUN BAŞARISI ÖRNEK OLUŞTURUYOR
Şehit Murat Coşkun Ortaokulu’nun ISO 45001 belgesi alması, Türkiye’deki diğer okullar için de örnek teşkil ediyor. Bu sayede, iş sağlığı ve güvenliğinin öneminin farkındalığı artırılarak, eğitim ortamlarında daha güvenli ve sağlıklı şartların oluşturulmasına katkıda bulunuluyor.

BAŞARI KAYMAKAM ZEKERİYA GÜNEY’E SUNULDU
Şehit Murat Coşkun Ortaokulu idaresi ve personeli, belgeyi aldıktan sonra Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney’e bir ziyarette sunuldu. Ziyarette Kaymakam Güney, okulun bu alandaki öncü rolünden duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçen herkesi tebrik etti.

İHA

İzmir’deki ortaokula ‘ISO 45001 belgesi’ tescili

Yorumlar kapalı.