İzmir’in ‘güzel ve güçlü kadın’ları

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir il Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için video klip hazırladı.

İzmir’in ‘güzel ve güçlü kadın’ları
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir il Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için video klip hazırladı. CHP İzmir Sosyal ve Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Gülşen Karataş Şişbacak’ın öncülüğünde, İzmir’in 30 ilçesinden Cumhuriyet Halk Partisi üyesi 30 Kadın’ın yer aldığı projede, sözleri Ayça Aksünger Aydın’a ait olan ‘Güzel ve Güçlü Kadın’ adlı şarkıyı seslendirildi. 25 Kasım için özel olarak yazılan şarkının klibi sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

 ‘KADINLARIN SESİ’

Klibin kadınların var olma ve haklarını savunma mücadelesine destek vermek amacıyla hazırlandığını ve hayatını kaybeden kadınlara adandığını belirten Şişbacak,“Bu klip, İzmir’in 30 İlçesini temsilen her ilçeden bir kadın üyemizin yer aldığı ve şiddet mağduru olmuş, yaşamdan koparılmış, günümüzde şiddete uğrayan ama sesini duyuramayan tüm kadınlarımızın sesi olması için hazırlanmıştır. İnadına eşitlik inadına özgürlük demiş tüm kadınların hak ve yaşam mücadelesine armağan edilmiştir. Bu çalışmanın kadınlarımızın verdikleri yaşam mücadelesine, günümüzde şiddete uğramakta olan ama seslerini duyuramayan kadınlarımıza cesaret vereceğine, tüm kadınların sesi olacağına inanıyorum” dedi.

Haber Bülteni 

İzmir’in ‘güzel ve güçlü kadın’ları

Yorumlar kapalı.