İZSU, Yarımada’yı yaz sezonuna hazırladı

İZSU, büyük turizm potansiyeli bulunan Yarımada’yı yaz sezonuna hazırladı. Çeşme, Urla, Seferihisar ve Karaburun’da altyapı çalışmaları tamamlandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yarımada’nın kalkınması için hazırlanan projeler kapsamında 4 ilçede önemli projelere imza atan İZSU, Türkiye’de bir ilçenin altyapısı için planlanmış en yüksek maliyetli yatırımlara Çeşme’de imza attı. İZSU sadece Çeşme’de 1 milyar liranın üzerinde yatırım yaptı. İlçede özellikle yaz aylarında yaşanan yoğun nüfus artışı nedeniyle yetersiz kalan içme suyu altyapısını güçlendirme çalışmaları sürüyor. Germiyan, Ildır, Reisdere, Şifne, Yalı mahallelerinde 100 kilometrelik içme suyu hattının yenilemesinde sona yaklaşıldı.

KESİNTİZ SUYA KAVUŞTU

2.Etap içme suyu hattı projesi kapsamında ise ilçenin 372 kilometrelik içme suyu şebeke inşaatı tamamlandı. Alaçatı, Ardıç, Altınyunus, Boyalık, Celal Bayar, Çakabey, Fahrettinpaşa ve Ilıca mahalleleri sağlıklı ve kesintisiz suya kavuştu.

Altınkum, Cumhuriyet, Çiftlik, Dalyan, İsmet İnönü, Musalla, Ovacık, Sakarya, Şehit Mehmet, Üniversite ve 16 Eylül mahallelerinde devam eden ve 350 kilometrelik bir hattın yenilenmesini sağlayan üçüncü etap çalışmaları tamamlandığında ise hangi mevsimde ve hangi yoğunlukta olursa olsun Çeşme’nin tamamında, içme suyu konusunda tüm sıkıntılar aşılacak. Çeşme’nin içme suyu sorunu tamamen ortadan kalkacak. Çeşme’nin kanalizasyon altyapısını güçlendirmek için projelendirilen çalışmalarda da sona yaklaşıldı. 17,5 kilometre uzunluğundaki atık su iletim hattı projesi bölgede 94 yılından bu yana aktif olan derin deşarjı sorununu da çözüme kavuşturuyor. Boyalık ve Ilıca mahallelerinin atık sularının, iletim hatları yenilenmesi ve TM2 ve Tm6 Terfi Hatlarının modernizasyonu ile birlikte Çeşme Atıksu Arıtma Tesisi’ne verilmesi amaçlanıyor.

İZSU, Yarımada’yı yaz sezonuna hazırladı

Yorumlar kapalı.