Kalbinden bıçaklanmıştı… Batuhan Barlak davasında ceza belli oldu

30 Eylül 2021’de İzmir Torbalı’da bulunan Barış Yapı Sitesi’nde Suriye uyruklu 20 yaşındaki Muhammed Ali Arab ile Batuhan Barlak (17) arasındaki tartışmanın bıçaklı kavgaya dönüşmesiyle Barlak, kalbinden bıçaklanmıştı. Bugün davada sanık Muhammed Ali Arab'ın cezası belli oldu. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Eylül 2021’de İzmir Torbalı’da bulunan Barış Yapı Sitesi’nde Suriye uyruklu 20 yaşındaki Muhammed Ali Arab ile Batuhan Barlak (17) arasındaki tartışmanın bıçaklı kavgaya dönüşmesiyle Barlak, kalbinden bıçaklanmıştı.

yenikiraz.com’dan Turgay Kılıç’ın haberine göre, tartışmanın bıçaklı kavgaya dönüşmesiyle kalbinden aldığı bıçak darbesi sonrası hayatını kaybeden Batuhan Barlak (17) için başlayan duruşmada “İyi Hal ve Haksız tahrik İndirimi”yle sanık Muhammed Ali Arab’a 11 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Sabah saatlerinde İzmir Adliyesi’nde Barlak ailesi ve Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Seçkin Boyunağa ile partililer yer aldı. Öğlen 12.00 sularında başlayan duruşmada taraflar dinlendi.

batuhan barlak davasinda ceza belli oldu whatsapp image 2023 07 10 at 16.05.40

Avukat Ege Tunca

“BUNU KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Davacıların avukatı Ege Tunca, haksız tahrik indirimine işaret ederek, “Mahkeme tarafından müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Hem haksız tahrik indirimi hem de iyi hal indirimiyle cezası 11 yıl 8 aya kadar düşürüldü. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Her türlü temyiz yoluna başvuracağız. Böylesi bir indirimle anne Barlak inanılmaz derece üzüldü ve fenalaştı. Buna sebep anne Barlak ambulansta ilk tedavisi yapıldı.”

“BİR DUR DEMENİN VAKTİ GELDİ”

Avukat Ege Tunca,“10 yaşında Türkiye’ye geliyor. 20 yaşında katil oluyor. Birkaç saniye içinde arkasında bir ölü bir yaralı bırakarak kayıplara karıştı. İkincisi, bu olayı o kadar planlı bir şey yapmış ki, evine gidip soğuk kanlı bir şekilde bıçağın hem ucunu hem de kabzasını temizlemiştir. Kamera kaydı olmasaydı, belki de cinayetin ispatlanması dahil mümkün olmayacaktı. Bu kontrolsüz göçe de artık bir dur demenin vakti geldi. Çünkü her zaman kendi ifadesinde de belirttiği gibi belinden bıçağını eksik etmeyen bir adam. Bir saniye içerisinde bir kişiyi öldürüp bir kişiyi yaralayabilecek bir yeteneğe de sahip. Ve iç savaş travmasından gelmişler. Artık dokumuz uymuyor” ifadelerini kullandı.

Kalbinden bıçaklanmıştı… Batuhan Barlak davasında ceza belli oldu

Yorumlar kapalı.