Karabağlar’da Uğur Mumcu Parkı yenileniyor

Karabağlar Belediyesi Üçyol Uğur Mumcu Parkını tamamen yeni bir görünüme kavuşturmaya hazırlanıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uğur Mumcu Parkı’nın yenilenmesi için ihale bugün yapılacak. İhale süreci tamamlandıktan sonra başlayacak çalışmalar kapsamında, yaklaşık 10.000 metrekare büyüklüğündeki parka 2000 metrekarelik konser ve resmi tören alanı kazandırılacak. Çocuk oyun alanları, yetişkinler için modern spor aletleri konulacak. Mevcut amfi tiyatro korunarak daha işlevsel hale getirilecek.

Parka, Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına, Cumhuriyet ve Atatürk temalı büyük bir rölyef yerleştirilecek. Yeşil alan oranı artırılacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirilmesi hedeflenen çalışmalar tamamlandığında, parkta daha fazla oturma  ve dinlenme alanı bulunacak.

 

29 Ekim öncesinde anlamlı  armağan

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Uğur Mumcu Parkı’nın Karabağlar’a ve İzmir’e yakışır güzellikte olacağını vurgulayarak, “İhalemizi gerçekleştirdikten sonra hemen çalışmalar başlayacak. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutlayacağımız 29 Ekim öncesinde çalışmaları tamamlamak ve vatandaşlarımıza anlamlı bir armağan vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

 

Karabağlar’da Uğur Mumcu Parkı yenileniyor

Yorumlar kapalı.