Karşıyaka Belediyesi gençlere geri dönüşüm bilinci aşılıyor

Karşıyaka Belediyesi, sürdürülebilir bir dünya hedefi doğrultusunda geri dönüşüm kültürünü yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Karşıyaka Belediyesi gençlere geri dönüşüm bilinci aşılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu kapsamda çevre temizliği etkinliğinde öğrencilerle buluşan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü uzmanları, geri dönüştürülebilir atıklar hakkında önemli bilgiler aktardı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Geri dönüşüm bilincinin erken yaşlarda edinilmesi gerektiğine inanıyor, bu yolda bize umut veren çocuklarımızla gurur duyuyoruz” dedi.

Her yıl tonlarca atığı geri dönüşüme kazandırarak çevreye ve ekonomiye önemli katkılar sağlayan Karşıyaka Belediyesi, çeşitli etkinlik ve eğitim çalışmalarıyla toplumsal bilincin güçlenmesine de destek veriyor. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen hizmetler yoğun şekilde devam ederken, Avrupa Atık Azaltım Haftası dolayısıyla gençlere yönelik farkındalık yaratan bir çevre temizlik çalışmasına imza atıldı.

HEM TEMİZLİK HEM EĞİTİM

Müdürlükte görevli uzmanlar, İzmir Bilfen Fen Lisesi öğrencileri ile birlikte Bostanlı’da temizlik çalışması yaparak geri dönüştürülebilir atıkları topladı. Daha sonra da bunları gruplandırarak Gode Cengiz Parkı’nda bulunan geri dönüştürülebilir atık toplama kumbaralarına attı. Uzmanlar, çalışma boyunca öğrencilere geri dönüşümün önemi ve atık türleri konusunda önemli bilgiler verdi. Çevre konusundaki duyarlılıklarını uygulamalı eğitimle güçlendirme imkânı bulan öğrenciler ve velileri, Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür etti.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN

Geri dönüşüm konusuna hem kurumsal hem de toplumsal boyutta büyük önem verdiklerini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Geri dönüşüm kültürünü yaygınlaştırarak ve kaynak tüketimini azaltarak sürdürülebilir bir dünya hedefine ulaşmak mümkün. Biz bu anlayışı en etkin şekilde kurum içi uygulama ve hizmetlerimize yansıtıyor, aynı zamanda vatandaşlarımızı da bilinçlendirerek bireysel katkılarını arttırmalarına destek veriyoruz. Elbette geri dönüşüm bilincine sahip bir toplumun anahtarı çocuk ve gençlerdir. Geri dönüşüm bilincinin erken yaşlarda edinilmesi gerektiğine inanıyor, bu yolda bize umut veren çocuklarımızla gurur duyuyoruz” dedi.

Belediye Bülteni

Karşıyaka Belediyesi gençlere geri dönüşüm bilinci aşılıyor

Yorumlar kapalı.