Karşıyakalı yurttaşlara hasta bakım eğitimi veriliyor

Karşıyaka Belediyesi’nin “Daha sağlıklı bir Karşıyaka” hedefine yönelik hizmet zincirinin önemli halkalarından biri olan Evde Sağlık Destek Merkezi (ESDEM), uzman kadrosuyla Karşıyakalı yurttaşlara ücretsiz sağlık danışmanlığı ve hasta bakım eğitimleri vermeye devam ediyor. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hem evlerde hem de merkezde sunulan hizmetlerle bugüne kadar binlerce vatandaşa ulaşılırken, özellikle verilen eğitimlerle hastaların ve yakınlarının bilinçlendirilmesine önemli katkılar sağlanıyor.

Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Evde Sağlık Destek Merkezi (ESDEM); dahiliye uzmanı, hemşire, psikolog ve sosyologdan oluşan ekibiyle Karşıyaka’da yaşayan yurttaşlara ücretsiz olarak hizmet sunuyor. Başvuruda bulunan engelli ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret eden görevliler danışmanlığın yanı sıra, hastalara ve yakınlarına eğitimler de veriyor. Hemşirelerin verdiği eğitimlerde ihtiyaçlar doğrultusunda; yatağa bağlı hastaların bakımı, diyabet hastalarında insülin kalem kullanımı ve diyet, yara bakımı ve ameliyat pansumanı konularında bilgiler aktarılıyor.

Öte yandan Alzheimer/ demans hastalarının bakım eğitimi ve bakım verenlere destek eğitimi gerçekleştiriliyor. Psikolog ve sosyolog tarafından ihtiyaç sahiplerine, engelli bireylere ve ailelerine sosyal ve psikolojik destekler sağlanıyor. Yas sürecindeki bireylere de yönelik psikolojik danışmanlık yapılıyor. Belediyeye ait merkezlerde sağlık alanında eğitim ve aktiviteler düzenleniyor.

Sunulan tüm hizmetler için 0 232 366 21 89 numaralı telefondan merkeze ulaşılabiliyor.

Haber Merkezi

Karşıyakalı yurttaşlara hasta bakım eğitimi veriliyor

Yorumlar kapalı.