Kınık’ta Tenis Her Yerde Projesi

Kınık Belediyesi ilçedeki spor kurslarını artırmaya devam ederken, ilçe merkezine en uzak köy olan Arpaseki'de "Kınık'ta Tenis Her Yerde" projesini başlattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Çocukları hem eğlendirip hem de sporu aşılıyoruz”

“Kınık’ta Tenis Her Yerde” projesi ile ilçede çok sevilen tenis sporunun mümkün olduğu kadar yaygın hale getirilmesini hedeflediğini belirten Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer; “İlçemizde 1 yılı aşkın süredir Tenis Antrenörümüz Caner Yaşar tarafından haftanın 5 günü 1’er saat birebir ücretsiz tenis kursu veriliyor. İlçedeki vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gören kurslarımızın yanında böyle bir projeyle Tenis Sporunu çocuklarımıza biz götürmüş oluyoruz. Arpaseki’de başlayan “Kınık’ta Tenis Her Yerde” projesiyle sırada başka köylerimiz de bulunmakta. Çocukları hem eğlendirip hem de sporu aşılıyoruz. Kınıklı çocukların gelişimi için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Çocuklar Tenisle Tanıştı”

Kınık ilçesinde verilen kursların yanında ilçeye en uzak köy olan Arpaseki’de “Kınık’ta Tenis Her Yerde” adlı projenin başlangıcı yapıldı. Proje kapsamında 12-14 yaş arası 54 çocuk tenis sporuyla tanıştı. Arpaseki’de Kınık Belediyesi Tenis Antrenörü Caner Yaşar tarafından verilen kurs; haftada 2 gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlık izniyle, çocukların beden eğitimi ders saatlerinde 1 ay boyunca gerçekleştirildi.
Kursa katılım sağlayan Arpaseki Ortaokulu öğrencileri, gerçekleşen proje ile ilgili; ‘sadece televizyondan görebildikleri bir spor dalını deneyimledikleri için çok mutlu olduklarını ve bireysel olarak da tenis sporuna devam etmek istediklerini’ söylediler.
Öğretmenleri ise verilen tenis kursunun ‘çocukların okul hayatlarında derslerine odaklanma sürelerinin arttırdığını, toplum içindeki bireysel davranışlarına iyi yönde katkı sağladığını ve çocuklarda görev bilinci oluşturduğunu’ belirttiler. Ayrıca öğrenci ailelerinden de sıkça teşekkür mesajları alındı.
Bu proje kapsamında aldıkları eğitimden sonra Kınık’lı çocuklar, teneffüs zamanını öğretmenleriyle tenis oynayarak geçiriyorlar.
Haber Merkezi
Kınık’ta Tenis Her Yerde Projesi

Yorumlar kapalı.