Kızılay’ın yeni başkanı Fatma Meriç oldu

Türk Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Kurulu'nda, kullanılan oyların tamamını alan Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, genel başkan seçildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Kızılay Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Kullanılan oyların tamamını alan Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Genel Başkan seçildi.

Seçimin ardından delegelere teşekkür eden Yılmaz, “Kızılay bu ülkenin en nadide değerlerinden bir tanesi. Merhametin, yardımseverliğin, dayanışma azminin en somut örneği olan bir iyilik kalesidir Kızılay. Kimsenin bu yapıya zarar vermesine müsamahamız yok. Kızılay bütün gündelik çekişmelerin, politik mülahazaların üzerinde bir kurum ve herkes bu hassasiyetle davranmalıdır.” diye konuştu.

Yılmaz, “yollarının uzun ve heybelerinin ağır olduğunu” ifade ederek şunları kaydetti: “Yakında ve uzakta, içerde ve dışarda bizim yolumuzu gözleyenler var. Bağışçılarımızdan aldığımız emaneti, hakkıyla ihtiyaç sahibine ulaştırmak için durup dinlenmeden bütün zorlukları aşarak koşacağız. Bizim hikayemiz zorlukların üstesinden gelmenin hikayesidir. Depremde, savaşta, yangında, selde, salgında hep olduğu gibi yine en başta koşan biz olmaya devam edeceğiz.”

Haber Merkezi

Kızılay’ın yeni başkanı Fatma Meriç oldu

Yorumlar kapalı.