Komutan’ın son düşmanı

Ergenekon mağduru emekli Yarbay Erdem Gül, Eylül 2020’de pandemiye rağmen İzmir’de restorancılık macerasına atıldı. Askerken, yurtiçinde ve yurtdışında birçok operasyona düşmanla karşılaşan Gül şimdi enflasyon düşmanıyla mücadele ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniizmir.com Yazarı Sıla Arabacıoğlu’nun haberine göre; Emekli Yarbay Erdem Gül. 50 yaşında. Ergenekon mağduru. O dönemin savcı ve hakimlerinin kararıyla görevinden uzaklaştırıldı. Dava açıldı. Ankara’daki bir güvenlik şirketine girdi. Kovuldu. Yargılanmanın sonucunda görevine iade edildi. Doğu ve Güneydoğu’da, Kıbrıs’ta ve yurtdışında başarılı operasyonlara ve başarılara imza atan Gül, emekliliğini istedi. Yemek sektörüne girdi. Kısa süreli çalıştı. Ankara’dan İzmir’e geldi. Pandeminin kendini ağır bir şekilde hissettirdiği 2020 Eylül ayında İzmir Bornova’da restoran açtı.
Sektörün açıklarını not etti. Askeri okulda aldığı eğitim ve disiplini, ordudaki ast-üst ilişkisindeki saygınlığı hem özel hayatında, hem de iş yaşamında uygulamaya özen gösterdi. Yemek sektöründe farkındalık yaratmak, müşterilerine sağlıklı yemekler sunmak için AR-GE çalışmalarına ağırlık verdi.

İşlettiği restorana ‘şehit ailelerinden’ yemek ücreti almadıklarını dile getiren bir yazı astı. ‘Bizler dilenci değiliz’ diyen şehit ailelerinin tepkisi ile karşılaştı. Konuştu.

Kendisinin de asker olduğunu, vatanın sağ olması için canlarını seve seve veren ‘kahramanların’ geride bıraktıklarına elinden geldiğince destek vermek için böyle bir yolu tercih ettiğini anlattı. Üç aileyi ikna etti. Rencide olmaları adına her türlü önlemi aldı. Bunu da reklam malzemesi olarak asla kullanmadı.

İşletmeyi hayata geçirdikten sonra, herkesi tek tek ziyaret etti. Görüş ve önerilerini not aldı. Tüketicilerin, bir işletmeden beklentilerinin ne olduğu sorusuna yanıt aradı.İnsanların özel olduğuna inanan Erdem Gül, misafirlerine sağlıklı yiyecekler sunmak için özel bir ekiple çalıştı. Çalışıyor, yenilikleri araştırıp adım atıyor. Bunların hepsini de bir plan dahilinde yaşama geçiriyor.

komutanin son dusmani enflasyon whatsapp image 2023 08 08 at 13.54.06 2

Komutan’ın son düşmanı

Yorumlar kapalı.