Korkunç iddia: THY çalışanı mobbing nedeniyle intihar etti

Ardında bıraktığı video ve notta THY’nin yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services’te (TGS) çalıştığını ifade eden Ömer Koray Özbay, uğradığı baskıları ve haksızlıkları anlatarak yaşamına son verdiği iddia edildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turkish Ground Services’te (TGS) çalıştığını söyleyen Ömer Koray Özbay, kaydettiği videoda TGS İstanbul istasyonunda uzun yıllar çalıştıktan sonra yine THY’ye hizmet veren şirket için çalışmak üzere kendisine yapılan öneri doğrultusunda Japonya’nın başkenti Tokyo’ya gitiğini belirtti.

Videoda liyakatsizliğe işaret eden Özbay, THY’de Tokyo İstasyon Müdürü olarak görev yapan bir kişinin sistematik baskısına maruz kaldığını iddia etti. Özbay, THY kadrolarında üç kişinin çalıştığını, kurumu yaptıkları hatalar nedeniyle büyük zarara uğratıklarını öne sürdü. Durumu defalarca THY’ye iletiğini belirten Özbay, “Hiçbir mailime dahi cevap vermediler” ifadelerini kullandı.
AirportHaber’in aktardığına göre intiharı öncesinde çektiği videoyu ve 4 sayfalık notu sosyal medya hesabından paylaşan Ömer Koray Özbay’dan daha sonra haber alınamadı. Aradan geçen saatler sonrasında  arkadaşları Özbay’ın ölüm haberini duyduklarını doğruladığı bildirildi.

Haber Merkezi

 

Korkunç iddia: THY çalışanı mobbing nedeniyle intihar etti

Yorumlar kapalı.