Köylü susuz kalmasın diye İZSU jeneratör gönderdi

Torbalı'nın dağ köyleri arasında yer alan Çakırbeyli'de şebeke suyu, pompa ile evlere gönderiliyor. Bu nedenle elektrik kesildiğinde Çakırbeyli halkı hem elektrikten hem de şebeke suyundan mahrum kalıyor. İZSU bugün gerçekleşecek elektrik kesintisi nedeniyle bölgeye dev bir jeneratör gönderdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı’nın dağ köyleri arasında yer alan Çakırbeyli’de şebeke suyu, pompa ile evlere gönderiliyor. Bu nedenle elektrik kesildiğinde Çakırbeyli halkı hem elektrikten hem de şebeke suyundan mahrum kalıyor. Bugün Torbalı’nın Çakırbeyli Mahallesi’nde planlı elektrik kesintisi yapılacaktı. Gün boyu sürecek elektrik kesintisi nedeniyle İZSU, bölgeye dev bir jeneratör gönderdi. Çakırbeyli’ye su akışını sağlayan pompaya, İZSU tarafından gönderilen jeneratör ile elektrik verilerek vatandaşların susuz kalmasının önüne geçildi.

Çakırbeyli Muhtarı İbrahim Kabaca, sıcak yaz günlerinde bir günlüğüne bile olsa susuz kalmalarına göz yummayan İZSU’ya teşekkür etti. Muhtar Kabaca, “Elektrikler kesildiğinde ne yazık ki suyumuz da akmıyor. Bu sıcak yaz günlerinde bir günlüğüne bile olsa susuz kalmak çok kötü. Planlı elektrik kesintisini önceden haber alan ve jeneratör gönderen İZSU yetkililerine teşekkür ederiz” dedi.

Hasan Demir

Köylü susuz kalmasın diye İZSU jeneratör gönderdi

Yorumlar kapalı.