Litvanyalı Roman gençlerden Başkan Soyer’e ziyaret

Hem Litvanya’da ve Türkiye’de yaşayan Roman gençlerin kaynaşmasını hem de bağlarını güçlendirmesi için çalışmalar yapan Proud to be Different" Erasmus+ gençlik değişimi projesinin katılımcısı gençler İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hem Litvanya’da ve Türkiye’de yaşayan Roman gençlerin kaynaşmasını hem de bağlarını güçlendirmesi için çalışmalar yapan “Proud to be Different” Erasmus+ gençlik değişimi projesinin katılımcısı gençler İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti.

Söz konusu ziyarette İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Anıl Kaçar, Avrasya Roman Akademik Ağı Başkanı Orhan Galjus, roman dernekleri başkanları ile temsilcileri katılım sağladı. 2-9 Temmuz tarihlerini İzmir’de geçiren gençler, birbirleriyle çeşitli konularda fikir alışverişi gerçekleştirdi.

“BURADA KURULAN DOSTLUKLAR DEVAM ETSİN”

Gençlerin ziyaretinden duyduğu mutluluğu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,  “Çok memnun oldum. İnşallah burada kurulan dostluklar devam etsin. Elimden gelen desteği vermeye hazırım. Gençlerimizin yurtdışına gitmesi ve görmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Litvanyalı gençler ise “İzmir’de insanlar çok tatlı. İnsanlar bize çok yakın davrandılar. Kendimizi evimizde gibi hissettik. İzmir çok güzel, denizi görmek harika” dedi.

PROJENİN HEDEFLERİ

Söz konusu Proud to be Different” Erasmus+ gençlik değişimi projesi gençlerin birbirlerini daha iyi anlamalarına ve farklılıklarına saygı göstermelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Gerçekleştirilen program, katılımcıların birbirlerini tanıyacakları sosyal oyunlar ve grup çalışmalarıyla başladı. Gençler YouthPass hakkında fikir alışverişinde bulundu. Ek olarak, ulusal gençlik politikaları ve dezavantajlı gençlerin durumu hakkında sunumlar ve tartışmalar yapıldı. Öte yandan, nefret söylemini tanımak ve sosyal sorumluluk ve sosyal empati hakkında öğrenmek için grup çalışmaları ve rol oynama aktiviteleri gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Litvanyalı Roman gençlerden Başkan Soyer’e ziyaret

Yorumlar kapalı.