Maaş kesintisi iddiasına sendikadan yanıt geldi!

Tüm Yerel-Sen Örgütlenme Genel Sekreteri Devrim Onur Erdağ, belediyelerde yaşanan maaş krizlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde maaşlarda kesinti olduğu iddiasını dile getiren Erdağ, "Seçim dönemlerinde gece gündüz alanlarda olup çalışan bizler bu hak kaybına kesinlikle izin veremeyiz. Tasarruf ya da diğer ödemeleriniz emekçinin hakkı ile ödenmez" dedi.

izmir büyükşehir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Yerel-Sen Örgütlenme Genel Sekreteri Devrim Onur Erdağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerde yaşanan maaş krizlerine tepki gösterdi.

Erdağ hak kayıplarına izin vermeyeceklerini belirterek, “Bizler olmazsak belediyeler çalışamaz, hizmet üretemez. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın da yaklaşık 5 bin büyükşehir memuru için maaşlarda yüzde 20-30 indirim yapacağı söylentileri dolaşıyor. Seçim dönemlerinde gece gündüz alanlarda olup çalışan bizler bu hak kaybına kesinlikle izin veremeyiz. Tasarruf ya da diğer ödemeleriniz emekçinin hakkı ile ödenmez” mesajını verdi.

EMEK MÜCADELESİNDE ÖN SAFLARDAYIZ
Emekçinin hakkını yedirmeyeceklerini belirten Erdağ, “Belediye başkanın burada olması lazım sadece seçim dönemlerinde değil. Biz emek veriyoruz. Alanlarda her yerde hakkın hukukun yanında oluyorsunuz ama ne yazık ki seçimler bitiyor. Herkes o koltuğa oturuyor. Ondan sonra ellerini emekçinin cebinden çekmiyorlar. 20 yıldır AKP yönetiyor. Emekçinin alın terini hiçbir zaman önemsemeyen bir AKP iktidarıyla karşı karşıyız. Bizler de şunu söylüyoruz emek mücadelesinde ön saflarda bulunan emekçileriz. Hiç kimsenin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz” açıklamasını yaptı.

HABER MERKEZİ

Maaş kesintisi iddiasına sendikadan yanıt geldi!

Yorumlar kapalı.